Po řadě let se Karel připojil k "alpské" skupině. Rok co rok už víc než dvacet let tráví část naší party každé prázdniny týden v rakouských Alpách. Mě nechal doma, aby si vysokohorskou turistiku pořádně užil a abych skupinu nebrzdila :-). Tak trochu si s tou myšlenkou pohrával už nějaký čas, rozhodující impuls ale přišel úplně na poslední chvíli, a to od Joži. V pátek v poledne, den před odjezdem, uhodil na organizátorku Zdenu - to mě neříkej, že by se tam Karel někde nevyspal, když máme celý barák pro sebe?!? Stačil jeden telefonát, Karel navečer rychle balí a v sobotu ráno odjíždí. Do auta se vešel k Jožovi a Vlaďce, na pokoj taky - připravili mu tam přistýlku. To měla Vlaďka asi radost! A taky se tam měl s celou partou dobře, denně teplé večeře - děkujeme!

Pro tradiční letní pobyt v Alpách (16. - 24. července) vybrala letos Zdena B. malebné údolí Montafon v rakouském Vorarlbersku, místo, které údajně Češi zatím moc nenavštěvují. Ubytovali jsme se v příjemném domě nad městečkem Gaschurn, kde před 80 lety bydlel, lyžoval a chodil na zálety i slavný spisovatel Ernest Hemingway.

Březen 2010
Byla jsem s přáteli v Alpách už mnohokrát. Začátkem roku mě v jedné víkendové příloze zaujal článek o záletném lyžaři Hemingweyovi, ano o tom slavném spisovateli, který pobýval krátký čas v rakouském údolí Montafon. Na jaře byl zájem přátel turistů vlažný. Někdo chtěl jet do maďarských lázní a někdo nechtěl jet nikam, ostatně za uštvaného blbce může být i doma a stejně se chodí jen nahoru a pak zase dolů. Když mě postihl v březnu ploténkový kolaps, už jsem se s výletem do hor loučila. Pro jeho záchranu jsem byla ochotna udělat ledacos. Objednala jsem tedy katalog, poté i ubytování a zaplatila požadovanou zálohu. Mezitím, přesně tak, jak se to nemá, jsem navštívila několik známých lékařů, fyzioterapeutů, angažovala jednu zdravotní sestru a pilně cvičila. Po několika týdnech neduh ustoupil. V červnu jsem v kanceláři nahlásila svoji alpskou dovolenou. Spolupracovníci i tým "léčitelů" se tvářil pochybovačně.

Čtyři páry z naší turistické skupiny strávily letos opět týden v rakouských Alpách, a to ve dnech 1. - 8. srpna. Autorkou článku s popisem denních tras (i dalších dojmů a postřehů) je hlavní organizátorka akce Zdena.

Text bude doplněn, v galerii jsou i starší fota - z let 2000 - 2002, dodatečně ještě setřídíme, doplníme popisky a články