Pro tradiční letní pobyt v Alpách (16. - 24. července) vybrala letos Zdena B. malebné údolí Montafon v rakouském Vorarlbersku, místo, které údajně Češi zatím moc nenavštěvují. Ubytovali jsme se v příjemném domě nad městečkem Gaschurn, kde před 80 lety bydlel, lyžoval a chodil na zálety i slavný spisovatel Ernest Hemingway.

Březen 2010
Byla jsem s přáteli v Alpách už mnohokrát. Začátkem roku mě v jedné víkendové příloze zaujal článek o záletném lyžaři Hemingweyovi, ano o tom slavném spisovateli, který pobýval krátký čas v rakouském údolí Montafon. Na jaře byl zájem přátel turistů vlažný. Někdo chtěl jet do maďarských lázní a někdo nechtěl jet nikam, ostatně za uštvaného blbce může být i doma a stejně se chodí jen nahoru a pak zase dolů. Když mě postihl v březnu ploténkový kolaps, už jsem se s výletem do hor loučila. Pro jeho záchranu jsem byla ochotna udělat ledacos. Objednala jsem tedy katalog, poté i ubytování a zaplatila požadovanou zálohu. Mezitím, přesně tak, jak se to nemá, jsem navštívila několik známých lékařů, fyzioterapeutů, angažovala jednu zdravotní sestru a pilně cvičila. Po několika týdnech neduh ustoupil. V červnu jsem v kanceláři nahlásila svoji alpskou dovolenou. Spolupracovníci i tým "léčitelů" se tvářil pochybovačně.

Čtyři páry z naší turistické skupiny strávily letos opět týden v rakouských Alpách, a to ve dnech 1. - 8. srpna. Autorkou článku s popisem denních tras (i dalších dojmů a postřehů) je hlavní organizátorka akce Zdena.

Text bude doplněn, v galerii jsou i starší fota - z let 2000 - 2002, dodatečně ještě setřídíme, doplníme popisky a články