Už dvacátý první rok na tandemu! Menší tréninky začínáme v únoru, počasí střídavě přeje běžkám, střídavě spíš jízdě na kole. Jsou to jen krátké vyjížďky - dvacet, třicet km jen tak "kolem komína". Březen je dost chladný, navíc vládní omezení ani nedovoluje "sportovat" mimo hranice katastru, a tak chodíme převážně pěšky. Těšíme se na duben - to už určitě bude jaro. Chyba - zima se letos nechce vzdát, podnikáme jen odpolední vyjížďky. Hospoody zavřené, není kde se ohřát... trasy jsou podobné jako loni - viz foto.

Už to skoro vypadalo, že na podzim zůstane tandem opuštěný v garáži, že ani  nikam nevyrazíme. Počasí, virová situace... Když bylo trochu slušně, podnikli jsme pěší vejšlap, počátkem října čtyřdenní toulky... Teprve v neděli 18. října jsme se jeli odpoledne na chvíli projet a dál sledujeme počasí, třeba se ještě nějaký výlet podaří!

Naši každoroční cykloakci s partou jsme plánovali už na dny kolem druhého květnového svátku, jenže letos na jaře bylo všechno úplně jinak... Měli jsme vytipovanou i zajímavou lokalitu, snad se tam vydáme příští jaro :-). Ale výlet s partou nevzdáváme, navrhujeme zářijový termín a jiný cíl - Železné hory - koncem léta už budou mít všichni natrénováno, můžeme proto vyrazit do kopečků :-).  

Taky by se tento výlet mohl jmenovat Vysočinou, Vysočinou nebo třeba Za blanickými rytíři... Prostě jsme jako obvykle museli trasu přizpůsobit našim možnostem, respektive možnostem přepravy tandemu. Navíc i současné situaci v koronavirové nákaze. Původně jsme totiž zamýšleli projet se po cyklotrase podél řeky Jihlavy, jenže právě tam se dle médií už delší čas nákaza vyskytuje. A tak jsme urychleně vymysleli náhradní řešení - z původní trasy zbyla jen návštěva Blaníku. Pojedeme vlakem do Poděbrad, po Labské se svezeme do Kolína, zamíříme k Sázavě a přespíme třeba ve Vlašimi. Další den nás plánování dovedlo do Světlé nad Sázavou, odtud zamíříme k Železným horám, někde tam přespíme třetí noc a pojedeme už domů.

Čtyřdenní akci se dvěma nejstaršími vnuky jsme naplánovali hned na počátek prázdnin. Souhlasili tentokrát s výletem na kolech. Při vymýšlení trasy jsme jako úvod zvolili atraktivní a velmi příjemnou cyklostezku podél Labe - z Hradce Králové proti proudu řeky. A další postup už se nabízel sám: projet trochu i oblasti horního toku řeky a navštívit její pramen. A kde budeme spát? První a třetí nocleh někde poblíž Dvora Králové, druhý nejlépe přímo v Krkonoších, na plánované trase. Nakonec volíme ve Dvoře nejlepší variantu (jako už několikrát), neteř Irena nabízí nocleh u ní doma - prý nás ráda uvidí :-). A na horách? Ve hře je dokonce Labská bouda, nakonec ale najdeme o trochu levnější ubytování v Dolních Mísečkách.

Podkategorie