Minulý pátek se nám líbila trasa podél Labe od Hradce k Pardubicím a jedna z dam (Vlaďka) projevila přání svézt se po cyklostezce z našeho krajského města i na druhou stranu - proti proudu řeky. Neodkládáme to, vydáváme se tam už příští neděli 17. května. A je nás opět osm, jen Zdenu nahradila Dáša. 

Pátek 8. května je státní svátek. Připomínáme si 75 let od skončení druhé světové války. My jsme naštěstí celý život prožili v míru, o válečném šílenství jen slyšíme ve sdělovacích prosředcích, tu pohnutou dobu prožíváme maximálně tak v dokumentech nebo románech... Náš život naštěstí přináší většinou jen úplně obyčejné problémy... Snad jen to, co prožíváme v těchto dnech, je minimálně trochu podivné.

První vyjížďku na tandemu podnikáme 8. března, jak jinak než do cukrárny v Potštejně :-). Sice jsme oslovili několik "účastníků zájezdu", rozuměj - kamarádů, kteří mají zájem o letošní čtyřdenní cykloakci naplánovanou už na druhý květnový vikend - chtělo by to začít trénovat, ale... jedeme samozřejmě sami, všichni to mají nabité. Možná je to dobře, alespoň si zvykneme, sami budeme jezdit zřejmě celé jaro. I ta cukrárna byl dobrý tah, je to poprvé a na delší dobu asi naposledy, kdy se můžeme někde zastavit a občerstvit.

Na neděli 20.října je celkem slušná přepdověď počasí, vyrazíme někam na kole. Pojede někdo s námí? Parta se nám nějak rozsypala - zdravotní problémy, pracovní zaneprázdnění... Nakonec slíbila účast jen Vlaďka. Domluvíme cestu vlakem z Pekla n. Zdob. do Rokytnice, krátce po desáté hodině, abychom se vyhnuli rannímu chladu.

Labskou cyklostezku na našem území jsme projeli už v roce 2011 a 2012 (z větší části s partou). Nějak se ale přihodilo, že jsme část trasy tenkrát úplně vypustili, a to úsek mezi Hradcem a Pardubicemi a ještě kousek dál po proudu. A už delší dobu se chystáme to napravit. Vydat se tam na jeden den? Dalo by se to zvládnout, ale byla by to trochu honička, i když se kousek svezeme vlakem. Ale moje představa je trochu jiná než Karlova, naivně si představuju, že si někde v klidu sedneme u řeky, zastavíme se v některém zámku, navštívíme cukrárnu... Prostě taková pohodová cesta. Plánujeme ji tedy alespoň na dva dny.