Už ani nevím, koho z nás dvou a proč napadlo projet na tandemu trasu poblíž řeky Svratky. Ve svých tipech ji mám už minimálně dva roky. Letos se s podobnou akcí trochu "roztrhl pytel", my se plánujeme vydat na trasu koncem léta. Na přelomu srpna a září se jeví ideální předpověď počasí, vyrážíme! Přesto, že nápad je staršího data, akci moc promyšlenou nemáme - jak se dostat na Vysočinu k prameni Svratky? Kolik dní strávíme na cestě, kde budeme spát a jak potom domů? Těch otázek je daleko víc, všechny řešíme během několika málo dnů těsně před odjezdem. Karel narychlo načrtne plánovanou trasu na folii jednotlivých listů z cykloatlasu (aby pak vše i s mapníkem na řidítka nechat doma, ještě, že máme nový tablet s mapami), seženeme ubytování zatím na čtyři noci a v úterý 30. srpna se brzo ráno vydáváme na cestu . 

Pro tandem je to vlastně vzpomínková akce - Slezskou magistrálu (CT 55) jsme z větší části projeli už v roce 2014 - viz článek. Název dnešního povídání je asi trochu zavádějící, zdaleka jsme se na kolech neprojížděli jen po cyklotrase č. 55, která vede z Jeseníku až do Hlučína, ale k nelibosti některých členů naší skvělé cykloparty jsme se od řek (Opavice, Opava i Moravice) občas dost vzdalovali, a to většinou do kopců. Přeci nebudeme jezdit pořád jen tam a zpátky po cyklostezkách kolem řek, že? 

Už od ledna se snažíme občas projet tandem, když se teplota alespoň trochu přibližuje k deseti stupňům. Je to ale jen velmi zřídka a většinou ujedeme stěží dvacet až třicet kilometrů. Ani březen a duben to moc nevylepší. A tak se koncem dubna rozhodneme vydat na delší výlet - potřebujeme prozkoumat oblast vybranou pro letošní toulky. Jak to ale řešit? Pěšky? Rozhodneme se pro variantu "tandem s sebou". Nedávno se totiž chlapi pokusili naložit tandem do Dacie a světe div se - podařilo se! 

Tuto akci naplánovali Tomáš s Karlem možná na Slovensku, když míříli na výstup na Gerlach, možná jen při náhodném povídání přes plot. Mně to jako úplně nejšťastnější nápad nepřipadalo - jet s lidmi o generaci mladšími, kteří navíc mají elektrokola, a ještě někam do kopců? Ale od poslední cykloakce už uplynulo čtrnáct dní, přece nebudu sedět doma. Přesvědčila mě i slibná přepdověď počasí na neděli 26. září, jedeme!

Další, už tradiční akce s cyklopartou. Téměř tradicí se ale stává i to, že Slezskou magistrálu, kterou jsme plánovali už na loňský květen, jsme odložili i letos, a to především kvůli jarnímu termínu a "pandemickým" opatřením. A tak i tentokrát podnikáme náhradní akci, a to v podobném termínu jako loňské Železné hory. A i tentokrát máme kliku na velmi příjemné, téměř letní počasí. O víkendu měly přijít přeháňky, nepřišlo nic, jen v sobotu bylo trochu pod mrakem. A kam jsme tedy vyrazili?

Podkategorie