Na víkend v půlce října (a následující dny) předpovídají rosničkáři trochu opožděné babí léto. Bohouš vyhlásil už zkraje týdne pohotovost a vzápětí na neděli odjezd na třídenní přechod Beskyd, už se těšíme. A mladí odjeli na prodloužený víkend kamsi do Jeseníků. Co podnikneme v sobotu? Karlovi je to samozřejmě jasné - opět nutně potřebuje prozkoumat nějakou oblast na plánovaný pěší výšlap, v sobotu dopoledne, než se stačím rozkoukat, nasoukal tandem opět do auta a před polednem vyrážíme.

Parkujeme v Moravském Karlově, je to součást Červené Vody, před hasičskou zbrojnicí. Chlapi ze sousedních domů, kteří makají venku, se dušují, že hasiči určitě nikam nepojedou :-).  A hned stoupáme obcí směrem k Písařovskému sedlu, těsně před ním odbočujeme po cyklotrase k lesu. Cestou krásné výhledy na Křížovou horu a Jeřáb i vzdálenější Jeseníky, příroda se barví podzimními barvičkami, teplota příjemná... Čečel, U tří tabulí, na lesní cestě je občas bahno, místy to není moc sjízdné - pak pomalu sjíždíme k Janoušovu. U místního vodníka Karel kouká do mapy a všimne si názvů obce za blízkým kopcem - Hostice, Pustá... Tam přece jel Dan s rodinou a Bářini sourozenci, take s dětmi! Musíme je překvapit! Doteď nevím, jestli si toho všiml až v Janoušově, nebo to měl promyšlené už z domu, ale podlehnu a jedeme. Tedy spíš tlačíme do kopce po slušné asfaltové cestě, pak vedeme tandem ještě i z kopce, tam je zase kamenitá pěšina, jet se nedá... Dnes tandem víc vodíme než se na něm vezeme. 

Chalupu, kterou si mladí pronajali, poznáme snadno podle zaparkovaných aut a nezaměnitelného zvukového doprovodu naší Evinky. Skutečně koukají všichni trochu překvapeně, dáme si jen rychlé kafe a vracíme se stejnou cestou zpět - zase tlačíme tandem do kopce, do Janoušova už je to parádní sjezd.

Na závěr ještě dvě pěkné vesnice - Jakubovice (tady sledujeme atrakci, právě tu startuje balón) a Písařov. Za ním už jen stoupání na Písařovské sedlo a sjezd k autu. Celkem necelých 30 km, ale značnou část z toho jsme museli pěšky. Je tu krásně členitá krajina a zajímavé okolí, určitě se sem někdy vrátíme.

 

Trasa: Z Moravského Karlova

Fotogalerie: Z Moravského Karlova