I letos se připravujeme na společnou čtyřdenní cykloakci s partou, vypukne už za pár dnů! A nemáme toho moc natrénováno, chtělo by to ještě něco podniknout.

Neděle 19. května přináší poslední šanci, navíc se jeví i celkem příznivé počasí, vyrazíme. A kam? Třeba do Hradeckých lesů, známe je jen okrajově. O akci je kupodivu zájem, vlakem do Hradce nás jede deset! Hned na nástupišti zjišťuje Milada závadu na byciklu, měkké zadní kolo. Chytře navrhujeme, aby se defekt opravil před budovou nádraží, poblíž je cukrárna. Takže spokojenost - začínáme kávičkou a zákuskem :-).

Pak už projíždíme ulicemi města k Labi, kousek podél řeky a po lávce už k Hradeckým lesům. Rybník Datlík, tady to trochu známe ze Silvestrovského šmajdu před lety. Je krásně, malá svačinka a pokračujeme - lesní cesty, občas asfalt, voňavá zeleň, příjemný vánek, paráda. Oběd jsme zvládli v nedávno otevřeném Zámečku nedaleko Chvojna, další lesní cesty, Nová Ves... Čestice a přes zámecký park v Častolovicích domů. Computer ukazuje 67 km, výlet se vydařil. Teď už se můžeme těšit k Lužnici.

A ještě jeden zajímavý zážitek. Když jsme se usazovali na venkovním posezení u Zámečku (prý bez obsluhy, ale ochotná servírka nám jídlo ven přinesla), procházel kolem nás pán s kamerou. Joža hned navazoval kontakt - odfoťte nás tady! To nejde, to je kamera! Pán tu natáčel pro Českou televizi příspěvek do Toulavé kamery nazvaný Bizoni. To jsme tedy netušili, že tu poblíž někdo chová bizony :-). Kromě toho pak ještě zamířil do místního arboreta, tam jsme pro změnu už byli. Když viděl náš zájem (pořad většina z nás sleduje, pokud jsme v neděli dopoledne doma), nechal nás náhlednout i do scénáře :-). Joža ale stejně vyjednává dál: tak nás natočte, jak tady jedeme na kole. To by se do pořadu hodilo. Pán to skoro slíbil, prý se uvnitř občerství, my se zatím najíme... Najedení jsme při jeho odchodu ještě nebyli, tudíž z filmování sešlo :-). Ale díl s Bizony si určitě rádi najdeme třeba i v archivu. 

 

 

Fotogalerie: Hradecké lesy