Na neděli 20.října je celkem slušná přepdověď počasí, vyrazíme někam na kole. Pojede někdo s námí? Parta se nám nějak rozsypala - zdravotní problémy, pracovní zaneprázdnění... Nakonec slíbila účast jen Vlaďka. Domluvíme cestu vlakem z Pekla n. Zdob. do Rokytnice, krátce po desáté hodině, abychom se vyhnuli rannímu chladu.

Na cestu vláčkem se k nám připojí ještě Dan s dětmi, Evou a Vítkem. Děti jsme trochu vyděsili, když na zastávce všichni dospělí i s koly nastoupili do vagónu, dveře se automaticky zavřely a děti zůstaly na nástupišti samy, neobešlo se to bez pláče. Cestu vlakem si ale užily, hlavně tunely... V Rokytnici je citelně chladněji než u nás dole, pořídíme společné foto a naše cesty se rozdělují. 

My dva na tandemu a Vlaďka stoupáme na Panské Pole, sjíždíme do Bartošovic, hotel Zemská brána je opět zavřený, zachrání nás blízký penzion s restaurací Hruška. Dáme si nedělní oběd a pokračujeme - kousek zpět, pak stoupáme ke Kunvaldu, přes pole a louky naší oblíbenou trasou do Kameničné, přes Slatinu a Javornici do Rychnova. Za Jožou na zahradu, chvíli posedíme u kafe a bílého vína, je příjemné slunečné odpoledne. 

 

Slunečné úterý

Počátkem týdne se ještě oteplilo, to musíme vyžít! V úterý brzo poobědváme a vydáme se jen sami dva na malé kolečko - na kávu do Potštejna. Zastávka v Doudlebách a pak u soutoku Zdobnice s Divokou Orlicí, okolí je krásně podzimně zbarvené... Nádhera. Před kavárnou sedíme se známými, pokecáme - takhle mají trávit důchodci volné chvíle! :-)

 

Průzkum Letohradu a jeho okolí

V neděli 3. listopadu bude příjemné počasí. Alespoň Karlovi to tak připadá. Mě předcházející studené a sychravé dny na kolo příliš nelákají, ale snažím se mu věřit, nechce se mi samotné sedět doma. Určitě nebude pršet, možná bude i sluníčko - to jsou jeho obvyklé sliby. K vlaku do Doudleb se vydáváme sami, švagrová Jana je rozumná osoba, kolo už má zazimované a uklizené, připravené na jaro :-). 

Když před půl devátou vedeme tandem po novém nástupišti letohradského nádraží, překvapí nás mrholení. Je to ale skutečně jen pro tuto chvíli, celý den už pak ani nekápne. Karel se nejprve rozhodne najít tu spolužačku z hradeckého učňáku, má štěstí - na dotaz v Coopu na náměstí zareaguje jediná zákaznice u pokladny - přizná, že ji zná a popíše nám cestu k jejímu domu. Spolužačka je naštěstí doma, dojde i k pozvání na čaj, my ale spěcháme. Výměna čísel na mobil a míříme za naším dalším cílem, kterým je průzkum trasy na letošní Silvestrovský šmajd. 

Údajně Karlem vybranou oblast neznáme, když jsme ale v lese, asi v jedné třetině trasy, zjišťujeme oba, že jsme tu kdysi už šli - samozřejmě s Bohoušem, při průzkumu osídlení povodí Orlic. Cesta je příjemná, podzimním voňavým lesem, naučná stezka s řadou informací... Po včerejším dešti je v lese dost vlhko, místy se dá jet na tandemu, místy ho vedeme. Od Tiché Orlice míříme k Divoké. Nekoř, Pastviny, oběd v restauraci U mostu a pak přes Žamberk, Kameničnou, Slatinu a Javornici domů. 

Když jsme stoupali v Javornice Blatinami, došlo dokonce i na slíbené sluníčko, při sjezdu k Rychnovu už ale byla zase spíš trochu mlhavo. 

 

Fotogalerie: Podzim + tandem