Minulý pátek se nám líbila trasa podél Labe od Hradce k Pardubicím a jedna z dam (Vlaďka) projevila přání svézt se po cyklostezce z našeho krajského města i na druhou stranu - proti proudu řeky. Neodkládáme to, vydáváme se tam už příští neděli 17. května. A je nás opět osm, jen Zdenu nahradila Dáša. 

Parkujeme u OBI a kolem deváté jsme už na trase. Protože předpokládáme odpolední nával na profláknuté cyklostezce, volíme ji pro první část trasy - do Kuksu. Po asfaltu to krásně frčí, sledujeme řeku většinou v těsné blízkosti, sluníčko se snaží, ale u vody je ještě poměrně chladno. Provoz skutečně není nijak dramatický, záměr se vydařil. Povedlo se i jedno velmi milé setkání, s Karlem zastavujeme kus za skupinou, předjíždí nás bruslařka  a hned se vrací: Jarmilo! Karle! Je to tak - Markéta, dcera našich hradeckých přátel. Chvíli s ní všichni povídáme o kousek dál a pak pokračujeme ke Smiřicím - je tam dřív než my, za chvíli ji potkáváme, jak se vrací zpět. 

My však pokračujeme - před Jaroměří nás zlákalo odpočívadlo na sluníčku, posedíme, sníme něco ze zásob a frčíme dál. A za Jaroměří nás mile překvapila hospoda - má okýnko i zahrádku, vaří tu preso - není co řešit. A pak už se bliží Kuks. Jména Giovanni Batistta Alliprandi, Matyáš Bernard Braun a František Antonín Špork jsou dostatečně známá, stejně tak jako místní barokní lékarna, kostel Nejsvětější trojice,  vinice... Rozhodli jsme se právě tady opustit CT 2, i když ve hře byl zpočátku i Šporkův mlýn ve Stanovicích. Stoupáme pěšky k Hospitalu, projdeme zahradu a stoupáme a stoupáme... Vyplatilo se, na počátku obce Kašov je opět hospoda s venkovním sezením, prý nově otevřená, jmenuje se U Václava. Jako bonus jsou tu úžasné výhledy směrem na Krkonoše. Dali jsme si jen nápoje a pokračujeme. 

Chvíli po polních cestách, většino po místních silnicích - terén se ale krásně houpe. Občas svítí sluníčko a je dost teplo, pak se zase schová za mraky a docela slušně fouká... Litíč, Velichovky, Hustířany, Habřina, Rodov, Sendražice, Neděliště, Předměřice, Plotiště. V Pláckách jsme se opět napojili na Labskou cyklotrasu, teď odpoledne už řádně zahuštěnou cyklisty... doma jsme už kolem páté.

Výlet se i tentokrát povedl a díky dnešní trase už máme v hlavě, kam bychom se chtěli vypravit příště :-). 

 

Fotogalerie: Labe z HK do Kuksu