Ve dnech 22. - 24. listopadu organizoval Bohouš už 21. ročník zakončení turistické sezóny, tentokrát opět na chatě Radost na Plasnici. Zúčastnili jsme se sobotního programu - po příjezdu k chatě odvezl autobus zájemce do Luisina údolí, odkud jsme zamířili nad sjezdovky Marta, ke kostelu sv. Matouše, kolem Panorámy a po červené směrem na Kout. Zatímco větší část skupiny už spěchala přes Šediviny k obědu, několik nás ještě vystoupalo na Špičák. Počasí dopoledne celkem příjemné a slunečné (místy poněkud foukalo), na vrcholu Špičáku je ale mlha, výhledy možná příště.

Po návratu k chatě jsme poobědvali a celé odpoledne až do večerních hodin sledovali fotky a videa z cest, doprovázené zajímavým vyprávěním.

76. etapa expedice - Černovír a okolí

Poslední listopadovou sobotu v noci pršelo a chumelilo, přesto se vydáváme na místo setkání k vlakové zastávce v Černovíru. A překvapivě je účast na této etapě expedice hojná - celkem 24 turistů! Trasa byla dlouhá téměř 19 kilometrů, z Černovíru jsme zamířili ke zřícenině hradu Lanšperk, prošli stejnojmennou obec a po zasněžených lesních cestách pokračovali k Horákově kapli.

Odtud zase lesem kolem opuštěného lomu, po loukách do Dolního Houžovce, přes kopec do Horního Houžovce, který je předvapivě níž, než Dolní. A pak už Knapovec se zajímavým kostelem a závěr trasy zpět k autům přes obec Černovír. Hospody dnes byly zavřené, ještě, že jsme cestou měli štěstí na místní spřátelené usedlíky - Bohouš má příznivce všude :-). Nejprve v Lanšperku a pak ještě v Knapovci neváhali pohostit početnou skupinu alespoň panáčkem na zahřátí.

Na závěr ještě řešíme poslední termín expedice, naplánovaný na první prosincovou sobotu. Počasí už ale nebude moc příznivé, závěrečné etapy Expedice osidlením povodí Orlic proběhnou na jaře příštího roku - bude jich už asi jen pět.Fotogalerie: 76. etapa
Fotogalerie: Z Luisina údolí