Tradice se mají dodržovat. A protože nás letos nesklátila rýma (jako třeba loni - nebyli jsme v Javornici), vydáváme se den před Štědrým dnem hned po obědě do Rychnova k autobusu. Objednal ho Bohouš, očekává silnou účast. Po dalších zastávkách ve Vamberku a Potštejně byl autobus skutečně plný a vyložil nás všechny na zastávce v Libchavách.

Právě v Libchavách, u soutoku Libchavského a Hejnického potoka, začíná naše tradiční vánoční akce. Podle Bohouše šestikilometrová procházka (podle GPS Slávy K. bylo těch kilometrů víc než osm). A zase nechybí zastávky se zpíváním koled a občerstvením od místních, přes Libchavy míříme do Hejnic a už za tmy stoupáme loukami k prameni potoka. Pramen je označen, koledy zazpívány - můžeme do hospody. Guláš a pivko, dárky pod stromečkem, gratulace oslavencům (například třem Evám), tanečky a cukroví :-), nechybělo ani loutkové divadlo. A pak už jen rozloučení a cesta domů opět autobusem.

Všem příznivům Bohoušových aktivit přejeme krásné svátky a hlavně úspěšný rok 2014 - plný nových zážitků a pohybu!!!Fotogalerie: Hejnický potok