Ve středu 1. srpna to byl jen dopolední výlet vlakem do Rokytnice. Auto jsme nechali u zastávky v Pekle n. Zdob. Vítek i Evička už tuto trať znají, líbí se jim hlavně dva tunely. V Rokytnice jsme zamíříli do sýpky, kde je muzeum Orlických hor, tady se zase líbilo nejvíce dědovi, asi se sem bude muset vypravit někdy sám, aby měl dost času si všechno náležitě prohlédnout. Následovalo malé občerstvení na náměstí a Vítek nás pak dovedl k dětskému hřišti. K obědu už jsme zase doma.

Kam jinam se vydat s dětmi než do zoologické zahrady? Ta ve Dvoře Králové je nejblíž a máme k ní citový vztah. Vydáváme se tam ve čtvrtek 24. května, počasí je jako téměř celý květen skoro letní.

Květnový výlet jsme si v rámci akce "rok s novomanželi" vylosovali už na Danově a Bářině svatbě. Původní plány byly trochu velkorysejší, vlastní výlet ovlivnila shoda více okolností - ale vyšel parádně. Vlakem jsme se svezli z Pekla do Rokytnice (Daniel na kole), prošli krásnou trasu jarní přirodou směrem k řece Rokytence, ve stejnojmenné hospodě se najedli a odpoledne se opět vlakem vrátili domů.

Filip a Ondra mají hodně aktivit, přesto jim někdy zbude čas vydat se někam s námi. V neděli 28. října se nám podařilo zlákat je na menší vejšlap. V noci napadl první sníh, ráno postavili Františkovi prvního sněhuláka a odpoledne jsme se vydali na malou vycházku.

První srpnové úterý jsme odpoledne s Filipem a Ondrou vystoupali na nejvyšší vrchol Orlických hor - Velkou Deštnou :-), za podaný výkon si zasloužili slíbenou odměnu - borůvkový pohár na Masarykově chatě.