Nedělní odpoledne je nejvhodnější chvíle pro vycházku s vnoučátky - nám to tuto neděli vyšlo. Krásně teplé a slunečné počasí je jako stvořené pro výlet do hor, pro tentokrát jsme dokonce vyměnili tandem za auto a vyrazili z domova směrem na Rokytnici v Orl. horách a Mezivrší.

Tam jsme zaparkovali a pokračovali pěšky po Jiráskově cestě. Filip a Ondra objevovali jeden bunkr za druhým, na Anennský vrch je podle značení pohuhých 2,5 km, bunkrů jsme napočítali celkem sedm. Některé opuštěné a zanedbané, další vzorně opečovávané. U třetího v pořadí (rádi ho navštěvujeme i v zimě na běžkách pro krásné výhledy na polskou stranu), nás dokonce zastihl majitel, který přijel těsně za námi, a pozval nás dovnitř. To byl pro kluky vzrušující zážitek.

Jediné, co nám nevyšlo, jsou fotky. Vzhledem k náhlé indispozici našeho foťáku se podařilo zachytit jen první dva ze sedmi bunkrů. Takže se tam budeme asi muset brzo vydat znova a napravit to. Jako výlet pro menší děti doporučujeme.Fotogalerie: Počítání bunkrů