Filip s Ondrou mají týden prázdnin a teta Jitka pro ně na středu vymyslela výlet. V Jaroměři se konala výstava hraček, to by mohlo kluky zajímat. Do auta jsem se vešla mezi sedačky i já, takže nás bylo s Karlem celkem pět.

Výstava se konala v budově městského muzea, dříve obchodního domu A. Wenke a syn. Byla postavena v letech 1910 - 1911 podle návrhu architekta Josefa Gočára a je památkově chráněna, neboť patří k významným památkám moderní evropské architektury.

V přízemí byla vystavena řada hraček a autíček - s některými z nich si hrály děti snad před padesáti i více lety. Byly ale za sklem, to kluky dlouho nebavilo. Vystoupali jsme proto po schodech do prvního patra a tady to bylo zajímavější - na stolech řada hlavolamů a dřevěných mechanických hraček, na koberci funkční elektrický vláček na kolejích, dřevěné stavebnice a různá auta, panenky a medvídci s kočárky a postýlkou, dětské knížky - zkrátka hračky od hodně starých až po novější. Všechno k dispozici dětem i dospělým a my byli navíc v celé expozici sami. Teprve, když kluci všechno důkladně prozkoumali, podařilo se nám je odlákat, a to slibem dobrého oběda.

Přesunuli jsme se do Velichovek a v lázeňské kavárně si užili pohodové posezení, propátrali jídelní lístek, kde si každý vybral podle své chuti, přitom někteří ještě jedním okem stihli sledovat rychlobruslení na ZOH. Před odjezdem jsme se prošli lázeňským areálem, kluci se koulovali, Jitka vzpomínala, já fotila - byl to bezva výlet. Za Filipa a Ondru - teto, strejdo - dík!!



Fotogalerie: Výstava hraček a oběd v lázních