První srpnové úterý jsme odpoledne s Filipem a Ondrou vystoupali na nejvyšší vrchol Orlických hor - Velkou Deštnou :-), za podaný výkon si zasloužili slíbenou odměnu - borůvkový pohár na Masarykově chatě.

Za týden nato ve středu 10. srpna se dočkali vytouženého výletu do zrcadlového bludiště, který měli slíbený tetou Jitkou a strejdou Karlem. Vzali s sebou opět i mě a v Praze na nás čekala Jitka ml. Nejdřív jsme společně navštívili Dinopark Harfa, po obědě jsme se přemístili na Petřín - lanovkou nahoru, prošli jsme zrcadlové bludiště a vystoupali po 299 schodech na Petřínskou rozhlednu. Stálo to za to - výhled na Prahu byl fantastický. Sešli jsme k Nebozízku, odtud už zase lanovkou dolů. Před odjezdem z Prahy ještě Jitčina oblíbená cukrárna (káva, zákusky, zmrzka), byl to moc fajn výlet.

První zářijová neděle předčila počasím většinu prázdninových dnů, věnovali jsme jí cyklistice. Do Lubošovy dodávky jsme naložili kola (menší, větší i tandem :-)) a zamířili do Letohradu k luxusní cyklostezce podél Tiché Orlice. Pro výcvik mladých cyklistů jsme vhodnější trasu najít nemohli. Ideální terén a krásné počasí, cestou řada občerstvení i dětských hřišť, skončili jsme v Brandýse n. Orl. Filip a Ondra si prošli dvakrát labyrint - jednou s dědou, podruhé s taťkou, který mezitím dojel pro auto, a společně odjeli.

Cestou mě kontaktovala Vlaďka, vydali se s Jožou na tutéž cyklostezku z RK do Chocně, setkali jsme se v Brandýse. Společně jsme pak jeli zpět přes Ústí do Letohradu, pokračovali přes Žamberk, Bohousovou, Záchlumí, Rybnou n. Zdob. a Peklo domů. Drsné tři kilometry po hlavní z Rybné k odbočce na Peklo před Vamberkem okomentovala Vlaďka – "už nikdy"!Fotogalerie: Střípky z prázdnin
Fotogalerie: Cyklostezka Tichá Orlice