Ve středu 1. srpna to byl jen dopolední výlet vlakem do Rokytnice. Auto jsme nechali u zastávky v Pekle n. Zdob. Vítek i Evička už tuto trať znají, líbí se jim hlavně dva tunely. V Rokytnice jsme zamíříli do sýpky, kde je muzeum Orlických hor, tady se zase líbilo nejvíce dědovi, asi se sem bude muset vypravit někdy sám, aby měl dost času si všechno náležitě prohlédnout. Následovalo malé občerstvení na náměstí a Vítek nás pak dovedl k dětskému hřišti. K obědu už jsme zase doma.

 

ZOO Dvůr Králové

V pátek 9. srpna míříme do Dvora Králové n. Labem. Neteř Líba si vzala dovolenou a čeká nás v jejich víkednovém domku. Přijeli jsme dost pozdě, zdržela mě kontrola u lékaře. Líba už má připravený oběd, hned po něm se společně přesouváme do ZOO. Tentokrát mi připadá, že je tu víc atrakcí pro děti a možností občerstvení, než zvířat. Vůbec jsme například neviděli slony, na které se nejvíc těšil Víťa. I tak to byl příjemně strávený čas v pravém letním počasí. I zmrzka byla, děti se svezly vláčkem... Před návratem domů ještě chvíli posedíme u Líby na zahradě nad kávičkou, zkontrolujeme jí úžasnou zahrádku - Cílek by z ní měl radost :-). A díky za broskve i oběd!

 

Loď Arnošt z Pardubic

Naši jarní oslavenci se konečně díky Jitce vypravili proměnit dárkové poukazy na plavbu lodí po Labi, a to v sobotu 17. srpna. S Evičkou a Vítkem jsme se k nim připojili. Tříhodinová plavba z Pardubic do Kunětic a zpět - příjemné počasí, dobré jídlo a pití, utěšené výhledy na břehy řeky... Na závěr ještě zpestření v podobě snad tisíců běžců ve žlutých tričkách - akce Barvám neutečeš. A ještě zajížďka na zmrzku do Kunětic.

 

Zámky na Divoké Orlici

Pro poslední prázdninový výlet s Víťou a Evičkou ve středu 27. srpna jsme vybrali jen dva - jednak notoricky známý častolovický zámek (hlavně jeho park), tam děti často a rádi jezdí za zvířátky. Předtím jsme se ještě zastavili v Doudlebách n. Orlicí. U zámku je Babiččin dvoreček s ukázkami hospodářských zvířat. Oběma se tu líbilo i přesto, že kráva, kůň nebo slepice či husa pro ně nejsou úplně exotická zvířata :-). 

 

Fotogalerie: Výlety s dětmi