V prosinci se zima tentokrát moc nepředvedla, a tak první testování sněhu na běžkách podniká Karel na Zdobnici, kam se vypravil společně s Danem a dětmi hned 1. ledna 2020. Pak ještě o pár dnů později v neděli 5. ledna se sousedem Tomášem, tentokrát z Panského Pole. Protože tento víkend trochu nachumelilo, vytáhl v úterý na běžky konečně i mě. Dopoledne je krásně slunečné, parkujeme v Říčkách u sjezdovek a dáváme naše oblíbené kolečko - na Pěticestí, Mezivrší a dolů k černé sjezdovce zpět do Říček. Nahoře sice byla oblačnost, sluníčko se schovalo, sněhu je dost málo, i když prašánek. Dokonce z větší části upravená stopa.

Karlova oblíbená akce má také podtitul Memoriál Karla Šaldy. Zapátrala jsem na internetu - Karel Šalda byl turista a lyžař, původem z Vysokého n. Jizerou, žil v Rokytnici n. Jiz. a tuto akci v 70. letech založil. Zemřel ale poměrně mladý, akce proto nese jeho jméno a obětavě ji pod hlavičkou Klubu českých turistů organizuje pan Kocourek. Pro Karla to byl letos už snad 12. ročník, nalákal na ni ještě souseda Tomáše a jeho dva vrstevníky.

Na zimu se těšíme, jako ostatně každý rok. První sníh testujeme s Karlem na hřebenech Orlických hor 16. prosince, společně pak ještě asi dvakrát v lednu na dlouhoveských a jahodovských loukách. Karel využívá každé volné chvilky, aby si užil letošní slušnou sněhovou nadílku. Se Zdenou a Honzou se v úterý 22. ledna vydáváme v poledne opět na hřebeny - je krásně slunečno, nádhera. Cíl je tradiční - rozhledna na Anenském vrchu. A mě pomalu a jistě dostihl zanedbaný zánět achilovky, která mě trochu trápí už od říjnových Podzimních toulek. Ne - na běžkách to fakt nepůjde. Po návštěvě ortopéda je jasno - klid, rehabilitace... Emailem ruším objednaný penzion v Jizerkách na začátek března, chtěli jsme překvapit Jitku, Pavla, Zdenu a Honzu... Tak třeba za rok. 

V březnu Karel podnikl tři výpravy za sněhem beze mne - se sousedem Tomášem a jeho vrstevníky.

A vydali se pokaždé jinam - nejprve na Bukovou horu a Suchý vrch, podruhé na Králický Sněžník, na závěr sezóny jako obvykle do Jeseníků. Takže - běžky uložit a budeme se těšit na sezónu 2018/19!

 

Fotogalerie: Karlovy výpravy za sněhem

Po mnoha letech se vydáváme na zimní dovolenou na celý týden! Ve dnech 17. - 24. února 2018. Dan s rodinou a bagáží autem, my s Karlem autobusem Praha - Jeseník z Vamberka. Vystupujeme v Ostružné, do Petříkova je to krátká procházka. Ubytování zajistila Bára v malém apartmánu na konci vesnice, do stopy to máme pár kroků. V obci jsou sjezdovky s vleky, je to malá a klidná vesnička, pro pobyt s dětmi ideální. Na běžkách kroužíme po luxusních trasách v okolí Paprsku, oblíbili jsme si to tu už v minulých letech.