Karel si i tu letošní zimu užil - Orlické hory, Krkonoše, pobyt v Petříkově a na závěr tradičně Jeseníky.

Po dvou letech se opět vydáváme na zimní dovolenou s rodinou mladšího syna. V sobotu 26. února se už tradičně setkáváme na obědě v hospodě v Ostružné, v restauraci je herna pro děti, kterou si Vítek i Evička a teď i Anežka už stačili oblíbit. Mě a Karla opět přivezl autobus Praha - Jeseník.

Máme to doma dobře rozdělené - jak se objeví sníh, Karel nevynechá jedinou příležitost, aby si užíval na běžkách. A já? Většinou sedím doma, stahuju pak fotky, pokud něco nafotí, ukládám je na rajče a pokouším se z jeho kusých informací vytvořit alespoň krátký článek. A je to tak i letos - už v prosinci se několikrát vydal sám nebo s dalšími nadšenci na hřeben Orlických hor, od ledna pak občas i kousek dál. V okolí našeho domova tuto zimu příliš vhodné podmínky nejsou, i když napadl sníh, bylo ho málo.

Prosinec žádný sníh nepřinesl, až leden pořádnou nadílku. Pod prašánkem ale nebyl žádný podklad, přesto Karel podmínky využívá k menším výpravám na běžkách v nejbližším okolí a sáňkování s dětmi. Těm se sníh líbí, i malé Anežce. Zato únor se předvedl - v neděli 7. podníkáme jeden z řady pěších vejšlapů s Vlaďkou, tentokrát se připojí i oba chlapi. Podaří se průzkum méně známé trasy na Hradisko, po umrzlých polích pak scházíme od Končin do vsi. Většinou jdeme po slabé sněhové pokrývce, to se ale do druhého dne má změnit.

V prosinci se zima tentokrát moc nepředvedla, a tak první testování sněhu na běžkách podniká Karel na Zdobnici, kam se vypravil společně s Danem a dětmi hned 1. ledna 2020. Pak ještě o pár dnů později v neděli 5. ledna se sousedem Tomášem, tentokrát z Panského Pole. Protože tento víkend trochu nachumelilo, vytáhl v úterý na běžky konečně i mě. Dopoledne je krásně slunečné, parkujeme v Říčkách u sjezdovek a dáváme naše oblíbené kolečko - na Pěticestí, Mezivrší a dolů k černé sjezdovce zpět do Říček. Nahoře sice byla oblačnost, sluníčko se schovalo, sněhu je dost málo, i když prašánek. Dokonce z větší části upravená stopa.