V polovině března se zima snaží zachránit, co v lednu a únoru zameškala. A tak se ve středu 16. můžeme vypravit do našich oblíbených Rychlebských hor.

Parkujeme opět ve Velkém Vrbně (je to od nás 76 km) a po loňské zkušenosti si cestu k Paprsku ulehčujeme lanovkou na místní sjezdovce. A nahoře si připadám jako v ráji pro běžkaře - azuro, minimálně deset čísel nového prašanu a čerstvě nažehlené stopy! Trasu kopírujeme z loňska - na Polskou horu (Rudawiec) prošlapujeme hlubokým sněhem, nasunula se ale oblačnost, a tak ani nesjiždíme k vyhlídce na Králický Sněžník, nebylo by nic vidět. I další trasy jsou většinou skvěle upravené, na Smrk je stopa prošlápnutá - prostě idyla. Kde svítí sluníčko, sníh trochu měkne, ale ještě to není nepříjemné jarní "mejdlo". Trochu nás straší sníh padající ze smrků, naštěstí nám na hlavě nebo za krkem nic nepřistálo.

Na závěr pozdní oběd na Paprsku a sjezd na parkoviště, sněhu je i tady níž ještě dost, je ale mokrý, blbě se mi v něm pluží, tak menší část trasy jdu pěšky. To jsme zas měli jednou kliku :-)!Fotogalerie: Rychleby 2016