Velikonočních tradic je mnoho a jsou krásné, některé dodržujme i my, ale pokaždé se snažíme vyrazit ještě někam na běžky nebo na kolo, často se podaří zvládnout obojí. Tak tomu bylo i tento velikonoční víkend, letos dokonce o jeden den delší.

Trochu tradicí se stává i výlet na běžky společně s rodinou neteře Líby, loni se nám podařily hned dva, oba do Krkonoš. A protože s námi už na běžky nikdo jiný nechce jezdit, jsou to opět Líba, Dan a Adam, s kým se do stopy vydáváme na velikonoční neděli. Chtěli jsme se do Špindlu vydat už v pátek, na neděli ale rosničkáři předpovídají sluníčko, tak na poslední chvíli termín měníme.

Ráno mám trochu problém vůbec vstát, právě na dnešek se mění čas a noc je o hodinu kratší. Po deváté hodině už ale společně čekáme na Labské na autobus a brzo jsme nahoře u Špindlerovy boudy. Věnuji tichou vzpomínku Zdeně, ta má letos s běžkováním smůlu, a hned jsem dostala chuť na kafe. Míříme do restaurace, ale tady zase máme smůlu my, otevírají až v jedenáct hodin. Nezbývá, než rychle vybrat dnešní trasu a vydat se na cestu. Dívčí kameny, Vysoké kolo atd. jsme prošli vloni, tentokrát stoupáme na Stříbrné návrší a míříme k Luční boudě. Stoupání moc příjemné není, fouká, společně s námi se do stopy vydalo nějaké procesí či co, navíc to moc nestoupá, běžky raději neseme. Sjezd k Luční ale už je pohádkový, zleva na nás shlíží Sněžka. obloha je krásně modrá, sluníčko ozařuje všechnu tu bílou nádheru kolem a zpříjemňuje nám celý den. I ty davy se nějak rozprchly. Na Luční boudě si dáváme polévky a kávy, je tu sice plno, ale obsluha kmitá, na jídlo skoro nečekáme.

Následuje památník obětem hor, Výrovka a Chalupa na rozcestí, odtud už po měknoucím, mokrém sněhu mnohakilometrový sjezd do Špindlu. Po známé cestě k přehradě běžky většinou už neseme, jen Dan s Adámkem je střídavě nazouvají a sundávají. Další krásný den na běžkách je u konce, ještě se na hodinku zastavíme ve Dvoře, Líba nás pozvala na mazanec. Tak krásný zbytek Velikonoc a se sněhem už letos končíme? Nebo se ještě vydáme do Jesníků? Líba na Pradědu prý ještě nebyla :-).

A co to kolo v nadpisu? V sobotu první jarní vyjížďka (36) a v ponděli druhá (44 km).

Nedělní trasa: