Na závěr běžkařské sezony do Jeseníků v posledních letech už jezdí Karel sám, letos jsem ale udělala výjimku. Proč? Na sobotu 2. dubna se mu podařilo získat pro tenhle výlet Líbu, Dana a Adama z Hradce. U toho chybět nemůžu, pro Líbu to bude premiéra, na Pradědu ještě nebyla.

Sraz u benzinky v Žamberku se trochu zdržel, v pohodě si tam vypiju kafe :-). Cestou pak ještě zastavujeme na výhledy u Králik a na Přemyslovském sedle, parkujeme v Koutech nad Desnou a za chvíli už stoupáme lesem po turistické. Nejprve po suché pěšině, výš už je zasněžená, u odpočívadla Nad Petrovkou se přezouváme a pokračujeme na běžkách. Sněhu je tu dost a dopoledne je zmrzlý, příkřejší stoupání s Líbou běžky raději neseme.

Tradiční zastávky - Kamzík, Švýcárna, skvělý oběd na Pradědu a pak parádní sjezd. Celý den je nádherně slunečný, místy jen trochu fouká, užíváme si úžasné výhledy. Sníh vlivem slunečních paprsků trochu změknul, ve stínu to ale pěkně frčí. Běžkařů a pěšáků nebylo zas tak moc, potkali jsme i jednoho cyklistu :-).

Zajímavá vzpomínka - tatáž trasa, kolik tenkrát bylo Dankovi? Adámek byl ještě mimino a s mamkou zůstal doma :-).Fotogalerie: Jeseníky 2016