Na zimu se těšíme, jako ostatně každý rok. První sníh testujeme s Karlem na hřebenech Orlických hor 16. prosince, společně pak ještě asi dvakrát v lednu na dlouhoveských a jahodovských loukách. Karel využívá každé volné chvilky, aby si užil letošní slušnou sněhovou nadílku. Se Zdenou a Honzou se v úterý 22. ledna vydáváme v poledne opět na hřebeny - je krásně slunečno, nádhera. Cíl je tradiční - rozhledna na Anenském vrchu. A mě pomalu a jistě dostihl zanedbaný zánět achilovky, která mě trochu trápí už od říjnových Podzimních toulek. Ne - na běžkách to fakt nepůjde. Po návštěvě ortopéda je jasno - klid, rehabilitace... Emailem ruším objednaný penzion v Jizerkách na začátek března, chtěli jsme překvapit Jitku, Pavla, Zdenu a Honzu... Tak třeba za rok. 

 

Na běžkách ze Šerlichu až domů

Úžasná akce, která se povede jen při dobrých sněhových podmínkách. Karel usilovně sleduje předpověď počasí, a tak se mu daří vychytat i mimořádně krásný den - středu 30. ledna. Večer před tím ještě oslovil souseda Tomáše, který si hbitě přeorganizoval pracovní program a ráno po osmé hodině už vyrážejí autobusem na Šerlich. Velká Deštná, Luisino údolí, pramen Kněžné, Valčenka, Rampuše, Bělá, Javornice - na běžkách dojeli oba až domů na dvorek. Podívejte se  na fotky - není to nádhera? 

 

Rychlebské hory - Paprsek

17. března - krásná jarní neděle - celý den je slunečný a teplý, ideální pro práci na zahradě nebo cyklovýlet nebo procházku... Karel to vidí jinak - ještě letos nebyl s běžkami v Rychlebských horách. Pro svůj záměr získal i Dana a několik sousedů, nakonec jich byla plná sedmimístná Dacie. Sněhu je na našich oblíbených trasách ještě hodně vysoká vrstva, je ale trochu mokrý, jinak bezvětří, teplo, slunce... Prostě úžasná jarní lyžovačka :-).

 

Obvyklý závěr sezóny - Jeseníky

 Předcházela mu ještě malá výprava do Orlických hor, a to v pátek 22. března. Podle očekávání bylo krásně slunečné a teplé počasí, Karel se vydal tentokrát sám autobusem na Šerlich, užil si hřebenovku přes Velkou Deštnou, Jelenku, Homoli, Pěticestí... Odtud už byl povrch vlivem slunce hodně "jarní", z Panského Pole do Rokytnice občas běžky do ruky - málem tady prý přejel žábu :-). Nefotil, neměl čím, odrovnala jsem kartu, je nutné koupit novou. 

I pro Jeseníky vybral krásný den - sobotu 30. března. Ve třech dojeli autem na Červenohorské sedlo a klasicky po hřebeni na Švýcárnu a Praděd. Slunce, teplo, ještě pořád hodně sněhu... Tak zas za rok, snad se připojím i já :-).  

 

Fotogalerie: Zima na běžkách