Karlova oblíbená akce má také podtitul Memoriál Karla Šaldy. Zapátrala jsem na internetu - Karel Šalda byl turista a lyžař, původem z Vysokého n. Jizerou, žil v Rokytnici n. Jiz. a tuto akci v 70. letech založil. Zemřel ale poměrně mladý, akce proto nese jeho jméno a obětavě ji pod hlavičkou Klubu českých turistů organizuje pan Kocourek. Pro Karla to byl letos už snad 12. ročník, nalákal na ni ještě souseda Tomáše a jeho dva vrstevníky.

Na cestu se vydávají v pátek 15. února večer, tradičně se spí v tělocvičně v Rokytnici n. Jizerou. 36 km dlouhá trasa startuje tentokrát na Pomezních boudách, kam všechny účastníky dopraví autobus, jen si musí trochu přivstat. A už stoupají na Sněžku. Sněhu je neobvyklé množství, povrch je ale hodně zledovatělý, takže při stoupání i sestupu je nutno vzít často běžky  do ruky... Zaznamenali dokonce i nějaký úraz. Občerství se na Luční boudě a pokračují na Špindlerovku, dál Vysoké kolo, Sněžné jámy, Česká budka, Labská louka, Dvoračky a Rokytnice n. Jizerou. Do cíle dojeli potmě, zledovatělý terén přece jen postup trochu zpomalil. 

Neděli věnovali ještě poježdění na trasách kolem Čertovy hory, domů dorazili pozdě odpoledne, takže si oba dny snad dostatečně užili :-). Celý víkend byl krásně slunečný.

 

Fotogalerie: Přechod Krkonoš 45. ročník