V prosinci se zima tentokrát moc nepředvedla, a tak první testování sněhu na běžkách podniká Karel na Zdobnici, kam se vypravil společně s Danem a dětmi hned 1. ledna 2020. Pak ještě o pár dnů později v neděli 5. ledna se sousedem Tomášem, tentokrát z Panského Pole. Protože tento víkend trochu nachumelilo, vytáhl v úterý na běžky konečně i mě. Dopoledne je krásně slunečné, parkujeme v Říčkách u sjezdovek a dáváme naše oblíbené kolečko - na Pěticestí, Mezivrší a dolů k černé sjezdovce zpět do Říček. Nahoře sice byla oblačnost, sluníčko se schovalo, sněhu je dost málo, i když prašánek. Dokonce z větší části upravená stopa.

Za čtrnáct dní na to 21. ledna se opět daří, očekává se inverze, v noci na sobotu napadlo trochu nového sněhu... Dan si bere dovolenou, aby vyvezl děti do lyžařské školičky na Zdobnici. Mě a Karla přitom doveze až k mostu nad Čertovým dolem. Je tu nádherně - slušný sníh, celý den sluníčko, výhledy ozvláštňují inverzní mraky, na trase vidíme drobné přípravy na zítřejší Šediváčkův long...

Vystoupáme pod Homoli, po bunkrovce zamíříme ke Kunštátské kapli a na nedaleké vyhlídky, na Pěticestí se najíme a zastavíme se ještě v občerstvení nad sjezdovkami na kávu - to je pro mě příjemná novinka :-). Kafe mě povzbudilo na další trasu - k Mezivrší. Cestou volá Dan, zavezl domů malé lyžaře, najedl se a jede zpět na hory, pro nás, ale chce se i trochu proběhnout. Potkáváme se kousek od Mezivrší a společně zamíříme ještě na rozhlednu na Anenském vrchu, výhledy jsou dnes úžasné, jen někde už trochu zarůstají okolními smrky.

 

Přejezd Krkonoš - Memoriál Karla Šaldy 46. ročník

Tentokrát se do Rokytnice n. Jizerou vypavil Karel sám, žádné parťáky nesehnal :-). Trasa tradiční akce míří do Jizerek, a to především těch polských. V sobotu odveze autobus účastníky do polských Jakuszyc. Následující trasa: Rozdrože pod Cicha - Rownia - lom Stanislaw - Sine Skalki - Rozdrože pod Kopa - Polana Izerska - chata Na Stogu Izerskim - Lacznik - Chatka Gorzystow - Orle - Harrachov. Celkem měřila asi 40 km, možná víc. V neděli podnikl už sám kratší výlet kolem Čertovy hory po upravených trasách.

 

Petříkov podruhé

Poprvé jsme strávili týden v Petříkově s Danovou rodinou před dvěma lety a bylo sice mrazivé počasí, ale krásný sníh... Letos je zima poněkud váhavá, skoupá na sníh, ani mrazy ještě pořádné nebyly... Přesto se optimisticky vydáváme opět za zimními radovánkami. Ubytování Bára zajistila ve Skilandu. 

Pětidenní pobyt zahajujeme v pátek 21. února - my s Karlem se jen s batůžky svezeme atubosem Praha - Jeseník, vystupujeme v Ostružné a s Danem, Bárou a dětmi se setkáváme na obědě v hospodě v Ostružné. Než se stačíme ubytovat, otestují jednu ze sjezdovek, my s Karlem si užíváme procházku s kočárkem.

Sobota se vydařila - hned ráno mě vytáhl Karel na běžky, užíváme si úžasné trasy na hřebenech Rychlebských hor, jen chata Paprsek byla tentokrát tak obležená a narvaná, že jsme  neměli šanci, čekat se nám nechtělo. Chystaly se tu totiž nějaké závody. Neděle byla deštivá, to bohužel zhoršilo sněhové podmínky. Karel přesto vyráží na běžky nahoru i v pondělí, stopy tam jsou čerstvě upravené. Úterý je zase ubrečené - mladí se přesunuli do Bělé pod Pradědem za nějakými atrakcemi pro děti, my alespoň na kratší procházku do Ramzové, kam jinam než do hospody :-).  

A středa už patří především procházce do Ostružné, kde končíme obědem a frčíme všichni domů. Tak třeba zase za rok?

 

Březen, duben... 

Pro mě končí běžkařská sezóna hned 1. března, s Karlem, Zdenou a Honzou podnikám obvyklé kolečko z Panského Pole, ve čtvrtek nato pak Karel ještě ze Šerlichu s Ondrou - ten má jarní prázdniny. Pak začíná dramatické období "koronavirové", raději se nikam dál nevydáváme, jak je jen trochu příznivé počasí, vyrážíme na krátké vyjížďky na tandemu. Sami :-(. 

Karel má ale utkvělou myšlenku - Jeseníky! Každoročně tu končí běžkařskou sezónu. Nejezdi nikam! Snad to jednou přežiješ! Tak si to dáš letos dvakrát na kole místo běžek... A jak to dopadlo? Neodolal - informace o dostatku slušného sněhu a slunečné počasí zvítězily, 16. dubna se tam vydává opět sám - opět parkuje v Koutech, stoupá lesem na Kamzík - Švýcárna, Praděd... 

 

FotogalerieOrlické hory v lednu a březnuPřejezd KrkonošPetříkov