Máme to doma dobře rozdělené - jak se objeví sníh, Karel nevynechá jedinou příležitost, aby si užíval na běžkách. A já? Většinou sedím doma, stahuju pak fotky, pokud něco nafotí, ukládám je na rajče a pokouším se z jeho kusých informací vytvořit alespoň krátký článek. A je to tak i letos - už v prosinci se několikrát vydal sám nebo s dalšími nadšenci na hřeben Orlických hor, od ledna pak občas i kousek dál. V okolí našeho domova tuto zimu příliš vhodné podmínky nejsou, i když napadl sníh, bylo ho málo.

 

Memoriál Karla Šaldy - přejezd Krkonoš - 47. ročník

V pátek 18. února se navečer od nás ze vsi vydávají do Rokytnice nad Jizerou čtyři účastníci akce - soused Tomáš, Jirka T., Miloš S. a Karel. Po obvyklém noclehu v místní telocvičně se v sobotu ráno vydávají na stěžejní akci - naplánovaná trasa je 34 km dlouhá. začíná výjezdem lanovkou na Lysou horu a pokračuje známými místy na hřebenech Krkonoš: Labská bouda - Martinovka - Petrovka - Sněžné jámy - Vosecká bouda - Krakonošova snídaně - Luboch - Ručičky a návrat zpět do Rokytnice n. Jizerou. 

 Počasí bylo letos hodně drsné - silný vítr, zmrzlý sníh - skutečně jen pro otrlé. Došlo dokonce na menší změnu trasy. I tak si to asi chlapi užili, v neděli jim za odměnu napadl nový sníh, takže ještě kratší trasa před odjezdem domů.

 

Fotogalerie I.: Běžky - od ledna 2022

Fotogalerie II.: Přejezd Krkonoš - Memolriál Karla Šaldy