Koncem týdne jsme si doma řekli, že by bylo vhodné vyzkoušet, zda nás nohy ještě unesou, abychom na nadcházejících Toulkách nedělali ostudu. V sobotu jsme sbalili svačinu a psa a vyrazili do našich Orlických hor na procházku. Počasí nebylo nic moc, při příjezdu do Deštného byly mraky na vrcholcích kopců, ale bylo příjemně teplo a nepršelo. Zaparkovali jsme v Zákoutí a v 11 hodin vyrazili směrem Luisino údolí, Velká a Malá Deštná, Masarykova chata a zpět.

Při výstupu na Velkou Deštnou se mraky postupně zvedaly, takže na vrcholu už bylo bez mlhy, ale výhledy se nekonaly. Na druhou stranu mohlo být hůř, kdyby foukalo, bylo zima a pršelo. Po cestě jsme potkali jen velmi málo dalších turistů. Nejrušněji bylo v okolí Masarykovy chaty. Od ní jsme sešli do údolí Šerlišského mlýna a podle Bělé došli zpět do Zákoutí. Velkou radost z výletu měl náš Badík, který neustále rejdil podle cesty a každou chvíli zvedal nohu, aby vyrobil "podpis", že on tu byl také.

Na zpáteční cestě jsme se stavili v Solnici, kde náš modelářský klub pořádal závody terénních aut řízených rádiem. Doma při kávě jsme zhodnotili, že na kopec ještě vylezeme a těšíme se na nadcházející Podzimní Toulky 2011 v Krkonoších.

Iva a Mirek z Kostelce

Fotogalerie: Trénink na Toulky