Na neděli 24. května jsme naplánovali vejšlap v Orlických horách, pozvali partu a... Trochu nás (hlavně dámskou část) odradila předpověď počasí. Horský vůdce sice skřípal zubama, ale povolil a akci odkládáme. Doma však nesedíme. 

Dopoledne se Karel přece jen vydává na hory, a to s Danem a vnoučátky. Z Kamence na Luisino údolí - cestou shlédnou památník letecké havárie z r. 1968 a navštíví Sfingu. Je jen trochu mlha, zatímco dole svítí sluníčko, takže u plotny lituju zmařené akce. 

Odpoledne se pak vydáváme na domluvenou vycházku po okolí. Jen vystrčíne nos z domu, začne pršet. Chvíli se schováme v autobusové zastávce, pak u Jany, se Zdenou tu vyčkávají u kávy - popřáli jsme k svátku a dostali panáka :-). A už je zase krásně a můžeme vyrazit, Na Rovni se k nám přidají Honza s další Zdenou a je nás šest. Po luční cestě míjíme Peklo, vystoupáme na Vyhlídku a kolem pekelského rybníka a přes Zákopanku na Hradisko a přes jahodovský Vršál a Kozinec zase domů. 

Deštík a vítr přišel pak až na závěr, jinak je příjemně teplo a slunečno. Vybraná trasa se líbila, celkem jsme našlapali víc než 16 km.

 

Fotogalerie: Orlické hory a podhůří pěšky