V roce 2016 se vánoční svátky i Silvestr a Nový rok v kalendáři krásně vyjímají ve víkendových dnech. Kromě nutnosti vyššího čerpání dovolené zaměstnaných kamarádů to komplikuje život i nám, nezbývá nám žádná neděle v období mezi svátky pro naplánování Silvestrovského šmajdu. Jitka s Karlem nabízejí jeho zakončení na Jahodově - jak to skloubit? Nakonec se dohodneme - spojíme šmajd s "lehkou" oslavou Silvestra, zveme partu a čekáme, jak to dopadne. Neonemocní někdo? Nepokazí nám vejšlap počasí?

Silvestrovský šmajd a předčasné vítání Nového roku

Jitka s Karlem obětavě už od 30. prosince topí v chaloupce a chystají pohoštění, my ostatní telefonujeme a těšíme se. Předpověď počasí se jeví příznivě, většina účastníků je zdravá (až na Janu, musí zůstat v posteli), z důvodu nachlazení odřekl i Vláďa Š. V sobotu dle plánu může akce v poledne vypuknout. Na vlakové zastávce v Pekle nad Zdobnicí je nás hodně, ještě se tu rojí místní, kteří mají namířeno do Rokytnice. Motorák je tudíž plný, vládne tu úžasná atmosféra - kytara a foukací harmonika, ani se mně v Pěčíně nechce vystupovat. Proč vlastně nikdo z naší party nehraje na kytaru?!? Ve Slatině přistupují ještě posily. Olda vylákal rodinu a sousedy, v Pěčíně se na trasu vydává hodně přes dvacet účastníků. 

Počasí je ideální, mírně mrzne, nefouká, stromy i tráva jsou krásně omrzlé, ve vyšších polohách mírný sněhový poprašek - chybí jen sluníčko. Místo něho zahaluje krajinu romantická mlha, alespoň je důvod vytáhnout občas něco pro zahřátí. Do Slatiny míříme podél řeky Zdobnice, loučíme se tu s Oldou a jeho skupinou, dál pokračuje už jen naše parta. U kaple sv. Anny pořídíme společnou fotku, procházíme jahodovskými lesy a Karel vede skupinu ještě k prameni Jahodovského potoka, někteří už ale zamíří raději do vytopené chaloupky. Pomalu se stmívá, nejvyšší čas někde se zašít.

A v chaloupce to začíná voňavým svařákem na zahřátí a specialitou hostitelů z vepřového masa s rýží a pokračuje dalším občerstvením doneseným ostatními účastníky akce, k tomu káva a víno (a taky asi litřík rumu - jsou jak malí kluci!)... Protože jsme přece jen trochu ušlí, dohodneme se na půlnočním přípitku už ve 22 hodin a sešlost rozpouštíme. Jitka s Karlem budou mít co uklízet ještě na Nový rok - díky!!!

Jahodová hora - 1. leden 2017

Na Jahodové hoře nemůžeme na Nový rok chybět. Tentokrát se po brzkém obědě nasoukáme do auta společně s Danem, Bárou a oběma dětmi, zaparkujeme u chaloupky, pozdravíme právě obědvající chalupáře a vyrážíme. U hájovny se potkáme se Zdenou a Honzou a náš program na odpoledne je jasný - chvíli postojíme na vyhlídce na Jahodové hoře, pozdravíme se s Oldou a dalšími turisty ze Slatiny a míříme na Roveň na výborný nordický salát a kávičku a ještě možná nějaký  přípitek :-). 

 

Fotogalerie: Silvestrovský šmajd

Fotogalrie: Nový rok 2017