Sedmý ročník Silvestrovského šmajdu připravoval Karel zodpovědně už na podzim, teoreticky ještě dřív. Trasu otestoval v druhé polovině listopadu na mně a na Janě. Moc se nám líbila, především nás zaujalo otevřené Informační centrum v obci Žampach - bez obsluhy, vytopené, k dispozici automat na kávu... Trasu jsme tudíž schválily. 

Jako nejvhodnější termín se jevila sobota 30. prosince, aby si všichni užili Silvestra v rodinném kruhu. A ukázalo se to jako skvělá volba - celý týden mezi svátky bylo nic moc počasí a sobota vyšla úžasně. Bylo umrzlo, takže jsme nevymetali blátivé lesní a luční cesty, dopoledne dokonce chvíli svítilo sluníčko. Foukat začalo až odpoledne v závěru trasy a chumelit, až když už jsme seděli v hospodě. 

Dopoledne jsme zaparkovali v Písečné u Žamberka, zamířili na Žampach (kafe z automatu bylo i dnes) a vystoupali k pozůstatkům hradu, kde kromě jiných majitelů žil i loupeživý rytíř Jan Pancíř ze Smojna. I jeho tu v roce 1355 "rovnal" Karel IV. osobně, podobně jako Mikuláše z Potštejna už v r. 1339. Pokračujeme po červené lesem a pak po loukách do obce Hejnice a odtud zpět do Písečné. Malebná, mírně zvlněná krajina je pro turistiku ideální.

V místní hospodě máme zamluvená místa, občerstvíme se, posedíme a popovídáme si. Na trase nás bylo šestnáct, do hospody za námi přijely ještě dva páry - tudíž celkem 20 účastníků. Děkujeme všem za účast a přejeme krásný rok 2018!

 

Fotogalerie: Silvestrovský šmajd