Už je to tradice - letos podeváté se vydáváme po vánočních svátcích na vycházku zajímavou oblastí v bližším či vzdálenějším okolí. Tentokrát padla volba na Letohrad.

V neděli 29. prosince se o půl jedenácté sjíždíme v Letohradě. Parkujeme na náměstí, v neděli to není problém. Po nezbytném uvítacím ceremoniálu se vydáváme ulicemi města k místní rezervaci, je tu údajně nejstarší dochovaná bažantnice v zemi. Procházíme po lesních a lučních cestách pohodovým terénem, v předchozích dnech se konečně trochu nachumelilo, je to ale jen poprašek. Ve městě jsou chodníky pěkně uklouzané - kdo si myslíte, že to nezvládl? Samozřejmě já :-). V lese podklad umrzlý není, ale celá trasa je celkem příjemná, mírně zvlněná. Sluníčko zůstává bohužel celý den skryté za mraky.

Další část trasy vede obcemi Nekoř a Šedivec, pak nás cesta vede podél biatlonového stadionu zpět do města. Původně naplánovanou trasu asi o kilometr prodloužil Honza, jak se už nemohl dočkat závěrečného posezení v hospodě. Spěchal vpředu, jak je jeho dobrým zvykem (aby to už měl za sebou) a zaměnil turistické značky :-). Celá skupina mu samozřejmě byla v patách. Zajímavosti je, že jsme na poměrně krátké trase viděli obě Orlice - nejprve Tichou, pak Divokou a v závěru opět Tichou. Jejich toky se tu vzájemně hodně přibližují. 

Úplný závěr patřil letohradské restauraci Sauna, kde jsme poseděli, rozloučili se a frčeli domů. Celkem nás tentokrát bylo dvacet!

 

Fotogalerie: Silvestrovský šmajd 2019 (za fotky děkuji Petrovi K.)