Dívám se, co jsem psala o Silvestrovském šmajdu vloni. První odstavec bych skoro mohla opsat - i letos se koná 30. prosince, po sněhu, který nadějně napadl už v půlce prosince, není ani památky, jen ve vyšších polohách jsou někde jeho zbytky. Deště se nebojíme, předpověď o něm vůbec neuvažuje, přesto ale v první hodině drobně prší. 

Samozřejmě cílem naší vycházky je jiná lokalita, sraz máme v 10 hod. na parkovišti Na pláži v Pastvinách. I účast je velmi slušná, podařilo se nám vylákat celkem 19 kamarádů! Začátek se trochu pozdržel (čekáme na Jožu a Vlaďku, mají ještě povinnosti), čas jsme využili k zahájení akce a malé gratulaci našim dvěma letošním jubilantům, kterými jsou Pavel a Luboš. Asi o půl jedenácté jsme konečně všichni a můžeme se vydat na trasu - stoupáme směrem k Vejdovým lipám, údajně tu stojí déle, než sama obec, jejich stáří je odhadováno až na 800 let. Příjemná procházka lesem přes Zbudov a scházíme do Klášterce nad Orlicí.

Tady okoukneme kostel Nejsvětější trojice, který pamatuje místní klášter, byl ale poničen při hustitských válkách a znovu obnoven. Následuje stoupání k místu zvanému Jedlina, tady se dokonce objevuje občas sníh, a pak příjemným sestupem zpět do Pastvin. Celkem trasa měřila asi 12 km.

V restauraci Na pláži posedíme nad polévkou a gulášem, chvíli povídáme, brzo se ale zvedáme a míříme domů. Tak zase za rok :-)! Ještě bych ráda poděkovala Zdeňkovi S., jediný zareagoval na moji prosbu o zaslání fotek, zahrnula jsem je do galerie. 

 

Fotogalerie: Silvestrovský šmajd 2022