S nepříliš velkým úspěchem se opět pokoušíme o čtyřdenní toulky. Ve čtvrtek nás z Pražma po modré na Prašivou horu vystoupalo 7, Luba s Janou nás tam už čekali. Počasí vyšlo skvěle, sice téměř celou cestu z domu lilo (v autě jsme se Zdenou B. vymýšlely náhradní program), za Frýdkem-Místkem ale pršet přestalo (tudíž Štramberk jsme zase neviděli - snad někdy příště).

Navečer jsme se ubytovali poblíž Ostravice na úpatí hory Ostrá v stejnojmenném penzionu, další posily přijíždějí večer a dokonce ještě v pátek dopoledne. Na plánovanou túru na Smrk vyrážíme tudíž se zpožděním, a tak nás ještě poměrně nízko při stoupání překvapí déšť. Prší víc a víc a vůbec to nevypadá, že by chtělo přestat, vracíme se na chatu. Někdo odpočívá u televize nebo různých her, někteří dokonce v posteli, několik se nás vydalo do hospody na okraji Ostravice a nakonec je z toho krásná procházka podél toku řeky Ostravice a místy, kde snad žil Petr Bezruč, zpět k chatě. A to už je zase krásně slunečno.

V sobotu se přímo od chaty vydáváme na nejvyšší vrchol Beskyd – Lysou horu. Vystoupali jsme po modré kolem Ostré hory, minuli jsme srub KČT, po zelené Pod Lukšincem na rozcestí Lukšinec (krátké občerstvení), po červené na vrchol. Při výstupu se otvíraly výhledy na města Frýdek-Místek, Ostrava, Bohumín a celé okolí. Z vrcholu i na pohoří Malé Fatry s Rozsutci a okolní hory. Zpět po modré kolem pomníku Ivančena, Bezručovy chaty, Korýtka a po zpevněné asfaltové cestě zpět pod Ostrou. Celý den je pěkně, zrovna tak jako v neděli, kdy jsme pokořili Javorník, ale to už zase v menším počtu, někteří tuláci měli jiné povinnosti.

Auta jsme odstavili v sedle Pindula a vystoupali podél Kyčery, přes Zadní a Malý Javorník na vrchol, kde jsme si za slunečného počasí užívali krásných výhledů na Štramberk, Kopřivnici, Nový Jičín, občerstvili jsme se a vydali se zpět poblíž pramenů Jičínky a pak po trase výstupu k autům.

14. ročník se konal ve dnech 27.–30.9.2007 počet účastníků – 27 + pes Bad

Fotogalerie: PT Beskydy II. 2007
Fotogalerie: PT Beskydy I. 2007