Letošního ročníku toulek se zúčastnili dva hodně mladí a nadějní tuláci - sourozenci Lucka a David. Obdivuhodně zvládli všechny túry, bez řečí chodili v dešti i chladu společně s námi. Navíc zážitky a dojmy Lucka denně zaznamenávala do deníčku - můžete do něho nahlédnout se mnou.

1. den na Šumavě

Strašně prší, je mlha a vyšplhali jsme až k rozhledně, která byla na hoře Boubín. K večeři jsme měli bramborovou polévku a řízek s bramborem. Teď jdem spát, tak DOBROU NOC!!!!

17 KM

2. den na Šumavě

Ráno jsem se vzbudila a pršelo. K snídani jsme si mohli vybrat buď vánočku nebo chleba a na závěr míchaná vajíčka. Potom jsme se šli sbalit a vyšli jsme o 10 nebo 15 minut dýl než ostatní. No a tak jsme šli, šli, šli a šli. Nakonec jsme je našli v hospodě Martina. Tam jsme si vzali chleba s kladenkou a potom jsme se napili čaje a pak nám taťka objednal hranolky a potom jsme vyrazili. Tak jsme šli, šli, šli a šli, až jsme došli do penzionu. Osprchovali jsme se a šli se najíst. K večeři jsme měli rýžovou polévku a guláš s knedlíkem. Potom promítali svatbu a Alpy. Teď jdeme spát, tak dobrou noc.

25 km

3. den na Šumavě

Ráno jsem se vzbudila, oblíkla jsem se a šli jsme snídat. K snídani jsme měli na talíři přichystáno: šunku, sýr, rajče, paštiku a chleba nebo rohlík. Pak jsme zabalili a šli, šli a šli. Viděli jsme prasátka, krávy a hodně rostlin. Vystoupali jsme na nejvyšší horu Plechý a pak jsme sešli dolů do penzionu. Plechý byl vysoký 1378 m. To je ale výška! K večeři jsme měli čočkovou plévku + kuřecí maso a dušenou rýži a dezert palačinky se šlehačkou. DOBROU NOC.

25 km

4. den na Šumavě

Ráno jsem se vzbudila a podívala se z okna a ono prší. To je ale smůla. Ke snídani jsme měli na talíři: rajče, sýr, 2 druhy šunky, vejce, chleba nebo rohlík. Nakonec na žádnou túru nejedeme, ale jedeme hned domů. To je smůla. Tak, hurá domů!