Vy jedete na promoci? A komu?!?

Ale, to je jen taková legrace, univerzita třetího věku. Ne, nikam nejezdím, to je virtuální forma. V Rychnově (na průmyslováckém internátu - dole v suterénu) si promítneme přednášku z internetu, uvaříme kafe nebo čaj, společně vypracujeme test, dozvíme se řadu zajímavostí od našeho aktivního tutora... Doma si pak ještě musím najít čas na testy - sama pod svým heslem a semestr ukončím závěrečným testem. A protože jsme v dubnu ukončili už šestý semestr, za odměnu nás čeká promoce :-). V pondělí 14. května nás z Rychnova jede dvacet "studentů", někteří i s rodinnými příslušníky, aula je zaplněná lidmi z celé republiky - je to docela zážitek. I Gaudeamus igitur jsme si na závěr zazpívali. A kdo to organizuje? Česká zemědělská univerzita - provozně ekonomická fakulta.

Témata? Všechna byla zajímavá - Barokní architektura v Čechách, Čínská medicína v naší zahrádce, Kouzelná geometrie, Genealogie, České dějiny a jejich souvislosti a na závěr Umění rané renesance v Itálii. V nabídce jich mají ještě nejmíň dvacet dalších. A nakonec odpověď na častou otázku na titul - ne, žádný jsem nezískala :-).

Cestou z Prahy jsme se odpoledne zastavili ještě na zámku Radim - je to menší šlechtické sídlo v saském renesančním slohu, stavba je zachovaná téměř v původním stavu. Provedl nás osobně sám pan majitel objektu - zajímavé informace o zámku.

Přesně o měsíc později, ve čtvrtek 14. června, se koná další akce s univerzitou - předávání pamětních listů za šestý semestr. Tentokrát míříme do zámku v Doudlebách n. Orl. Program zajistlila místní mateřská školka, akce se zúčastnil osobně sám majitel zámku Petr Dujka, dokonce nás osobně provedl interiéry a zajímavě vypravoval jednak o historii zámku i rodiny, jednak o současnosti. Závěr v zámecké kavárně a vzpomínková knížka Eleonory Dujkové, rozené Bubna-Litic - to už byl jen zajímavý bonus.

 

 

Fotogalerie: Promoce VU3V (část fotek je stažená z webu ČZU), Doudleby n. Orl.