Bohoušův systematický průzkum Slovenska se po letech chýlí ke konci. Tentokrát, stejně jako loni, míříme do Podunajské nížiny. Ubytování je zajištěno v penzionu Europa v obci Diakovce nedaleko Šaly. Přijíždíme sem ve středu 25. září ráno, ubytujeme se a brzo se vydáváme na trasu.

Tak kam to bude letos? Už při návratu z loňského slovenského zájezdu nám to Bohouš nastínil - projedeme se po břehu Dunaje a některých jeho přítoků, ochutnáme místní vína... Máme se na co těšit! Na cestu se vydáváme jako obvykle v úterý, z Rychnova po desáté večerní. Ráno po deváté příjíždíme do obce Búč, k vinařskému penzionu Vintop Karkó. Ubytujeme se v příjemných dvoulůžkových pokojích, složíme z vleku kola a hned se vydáváme na trasu.

Tak tahle akce se Bohoušovi povedla! Vybral termín se skvělým počasím, Beskydy jsou pro nás mimořádně atraktivní cíl... Mělo to jen jedinou chybu - v neděli brzo ráno se mi nepodařilo být dostatečně fit, a tak se třídenní přechod Beskyd koná beze mne :-(. 

Strážovské vrchy, Povážský Inovec, Nitranská pahorkatina, Tribeč, města Topolčany, Bánovce n. Bebravou, Bojnice, Prievidza, Partizánské a Nitra - takhle rozsáhlá je nabídka letošního Bohoušova zájezdu za poznáním Slovenska. Na cestu se vydáváme autobusem ve středu 27. září v 00.15 hod. z Rychnova, čtyři dny křižujeme celou oblast, v neděli cestou domů zastávka v Trnavě. Bydlíme v bungalovech v Duchonce nedaleko Topolčan.  

Byl to opět Bohouš J., který naplánoval tento výlet. Na termín 5. - 8. května zajistil ubytování, objednal autobus, rozdal nám mapy a návrhy tras – my už jen sedneme na kolo a poznáváme pravý i levý břeh Vltavy v oblasti vodní nádrže Slapy a kraj mezi městy Sedlčany, Votice, Příbram, Dobříš...

Podkategorie

Akcí s Bohoušem utěšeně přibývá, a tak jsem pro <a href="http://boji.webz.cz/Akce/sidla/01_sidla.php">Expedice osídlením povodí Orlic</a> a ostatní jednodenní akce zřídila samostatnou kategorii.