Byl to opět Bohouš J., který naplánoval tento výlet. Na termín 5. - 8. května zajistil ubytování, objednal autobus, rozdal nám mapy a návrhy tras – my už jen sedneme na kolo a poznáváme pravý i levý břeh Vltavy v oblasti vodní nádrže Slapy a kraj mezi městy Sedlčany, Votice, Příbram, Dobříš...

Počasí nám přes letošní spíše chladné jaro přálo, pršet začalo až v pondělí po poledni, kdy jsme v Sedlčanech nakládali kola. Rovinek jsme si moc neužili, je to tu pěkně kopcovité. Tomu odpovídalo i celkové množství kilometrů – na tandemu jsme jich najeli 214.

Trasy:

Pátek – od hotelu v Hrazanech, kde bydlíme, míříme přes Radíč na Stranný a odtud na Živohošťský most. Následují vesnice Čím a Buš, nakládáme ve Slapech.

Sobota – opět od hotelu (je to pěkně z kopce) – dnes míříme do Sedlčan, hned na kraji města jsme našli příjemnou cukrárnu. Obědváme ve Voticích, za zmínku stojí zastávka v muzeu veteránů – tandem nenakládáme, tentokrát jedeme až do Hrazan.

Neděle – Dnes opět míříme na levý břeh Vltavy a opět si navrženou trasu trochu upravujeme. Chceme navštívit rodiště naší kamarádky Zdeny B. (Dražetice), pozdravíme tu její příbuzné a pokračujeme. Všechny nás zaujala trasa k Dobříši – po příjemných cestách lesem, potkáváme řeku Kocábu, sledujeme naučnou stezku a nedaleko před městem se zastavujeme ve Staré Huti u památníku Karla Čapka. Dobříš je krásné město, navštívíme místní zámek, dnešní trasa končí v Příbrami, před odjezdem jsme ještě navštívili poutní místo na Svaté Hoře.

 Pondělí – z Hrazan přes Nalžovice, Křepenice, zajíždíme do obce Zvírotice. Je zajímavá tím, že v 50. letech musela velká část obce ustoupit stavbě Slapské přehrady a byla vybudována nově výš nad původní vesnicí. Zastavili jsme se na unikátní rozlehlé obdélníkové návsi, obklopené nově postavenými domy ve stylu tzv. socialistického realismu. Další obce – Skrýšov, Chramosty a na závěr opět Sedlčany – oběd a naše cukrárna, kterou jsme si tu stačili oblíbit :-). 

 

Fotogalerie: Sedlčansko, Příbramsko, Slapy

Fotogaleriena Bohoušových stránkách: Sedlčansko