Pamatujete se na "pleasáckou" chatu na Zdobnici? Starší stavba uprostřed horské louky ve stráni nad Jitřenkou patřila podniku Pleas, který měl v Rychnově provozovnu. Pracovala v ní maminka dvou našich kamarádů, a tak jsme snad už v roce 1972 začali  na chatu s partou občas jezdit na víkendy. Holky autobusem, kluci na motorkách...  Užívali jsme si tam často prvních úniků z rodinných kruhů. Vznikla tak řada nezapomenutelných zážitků a hlášek, dodnes je při pbčasných setkáních rádi opakovaně probíráme.

Že bychom si jednou jeli zavzpomínat přímo na místo činu? Proč ne! 

Poslední setkání naší "dlouhoveské party" ze sedmdesátých let minulého století (nezní to trochu morbidně?) se uskutečnilo zkraje listopadu 2019. V loňském roce se kvůli viru nedalo organizovat téměř nic, a tak jsme se letos pro jistotu rozhodli svolat už celkem oblíbené setkání dřív, koncem léta. Kdyby náhodou... 

V sobotu 2. listopadu 2019 se koná další setkání - už jedenácté! V salonku u Staníků (Pension na náměstí) se nás sešlo asi 26, vzpomínáme, povídáme, večeříme a decentně popíjíme do pozdních večerních hodin. Mohli jsme tentokrát zavítat do naší "domovské" hospody - Agrohotel nebo později Sporthotel Weldis změnil v říjnu majitele, projevují zatím vstřícnější chování vůči hostům, tak třeba za rok :-). V sobotu 31. října?

Za fotky děkuji opět Lubošovi D.!

 

Fotogalerie: Setkání po letech - XI. 

I letos svoláváme v období Dušiček (3. listopadu) naše obvyklé setkání - tentokrát v Rychnově v Národě, s hospodami to tu není jednoduché. Přesto, že chybí řada těch "skalních", je nás opět dost přes dvacet účastníků a máme o čem povídat. 

Deváté setkání se konalo 4. listopadu 2017 v Rychnově na náměstí - opět v Penzionu. Do salónku jsme se sotva vešli :-). Akce měla jedinou malou chybičku - nidko nefotil! Příště se polepšíme.