Ve čtvrtek 11. července se na trasu Rychnov n. Kněžnou - Turzovka, dlouhou necelých 270 kilometrů, vydávají tři účastníci - Joža, Karel a Mirek H. I on totiž pochází z Kysuc, z obce Hrubý Buk, trasu absolvoval podruhé.

Cyklisty i letos nenápadně doprovázel Karel K., dokonce občas některé trochu "popovezl", prožil s nimi pátek i část soboty v Turzovce a blízkém okolí a v sobotu je v pořádku dovezl domů. 

Fotky z jubilejního ročníku nejsou, nikdo nefotil!

 

Je to taková menší letní epidemie. Každé prázdniny, když přijde okurková sezóna, počne se z rychnovského náměstí šířit nějaký cyklovirus - častěji slýcháme slova a jména jako Turzovka, borovička, kapůrková, U Klaga, Janova chata, Terka, Jano a Fero, Tonička a Renátka, hody, Beskydské slavnosti, Živčáková... Virus ovšem zasáhne jen úzký okruh jedinců mužského pohlaví, ještě nikdy jeho působení neodolal Joža (je s největší pravděpodobností jeho původcem) a většinou ani Karel (pokud tedy není zrovna upoután na lůžko). Překvapivě a zcela výjimečně působí i na zavilé necyklisty (Karel K.), občas podlehnou i někteří další a připojí se k této drsné cykloakci. 

Již tradiční dálková cyklojízda do Turzovky se letos (po několika změnách termínu) koná opět v půlce srpna, kdy účastníci míří na místní hody a Beskydské slavnosti.

Obvyklý scénář - v pátek 12. 7. se hodně brzo ráno vydávají na cestu tři cyklisté - Joža z Rychnova, Karel z Dlouhé Vsi a Luboš z Vamberka. Kde se potkali, to netuším, Karel nemohl v noci spát a vyrazil o chvíli dřív než dle dohody měl. A do Turzovky dorazili opět pozdě večer, samozřejmě zamířili nejprve do restaurace U Klaga.

Ve dnech 12.-14.7.2013 proběhl další útok na zdravý rozum, kolenní klouby, sedací hrboly, játra a hlavně usmívací svaly pánů Horáka, Staníka a Dolečka (podle velikosti :-)). Samozřejmě nemohlo chybět doprovodné vozidlo aneb "svižný Yetík Krahulík kopcolezec". V závěsu se též táhl polotajný stříbrný Vrzoun s ještě tajnější posádkou dcer, manželek a neteří. Utajení bylo nutné v rámci splnění výjimky potvrzující pravidlo o letošní ale opravdu už pánské jízdě.