Březen je velmi náročný měsíc. Kromě práce na zahradě a jarního úklidu nás krásné počasí láká ven. A vzniká dilema - vyrazit ještě na hory s běžkami nebo vytáhnout kolo a vydat se do okolí? Jarní tréninky pokračují v dalších měsících.

Jarní s Janou

A tak kromě běžkování zlehka testujeme tandem, dnes s námi vyjela i Jana. Trasa nebyla dlouhá, projeli jsme se (alespoň krátce) po břehu čtyř řek a jednoho potoka - Kněžna, Bělá, Orlice, Zdobnice a Jahodovský potok. Počasí téměř jako v květnu, příjemná byla zastávka na kávu v Kostelci u Jarči a Míly.

Velikonoční - kam nás oči povedou a tandem poveze

To jsou letos Velikonoce! V noci mráz, ve dne jen mírně nad nulou, sychravo, oblačno, někde i chumelí - pro cyklistiku ideální počasí :-). Původně jsme se chtěli na velikonoční neděli vydat menším okruhem na Vyhlídku za pěší skupinou, ta se ale nakonec úplně rozpadla, a tak jsme vyrazili bez plánu jen na projížďku do okolí.

A kam nás oči dovedly? Třeba na vrch Velešov, podívat se na místo, kde dřív stával hrad, na Kapraď, kde jsme v zimě byli s Bohoušem, následovaly Proruby a parádní sjezd do vesničky Polom. Při dnešních teplotách to zas taková paráda nebyla, trochu jsme vymrzli, navíc začalo nechutně foukat, zkrátka - chtělo by to nějakou příjemnou hospůdku. Ta se ale nekonala (jako obvykle na akcích s Karlem :-)), domů jsme dojeli přes Borovnici, Přestavlky, Svídnici, Kostelec a Kosteleckou Lhotku, computer ukazoval 41 km. A příště prosím trochu lepší klima :-).

Konec dubna

Odjezd na jarní výlet s Bouhoušem se nebezpečně blíží, snažíme se zachránit, co se dá :-). Času moc není, tak alespoň po chvílích navečer. Ve středu po příjezdu jsme si v plánovačí zakreslili navrhované trasy - bude to asi dost drsný :-). Ale stejně se těšíme.

(Bylo na co se těšit - ale to už je jiná kapitola.)

S Filipem a Ondrou

V neděli 6.5. krátká vyjížďka s vnuky. Františka nám rodiče na kolo ještě nepůjčili :-), tak alespoň s těmi staršími.

Od defektu k defektu :-)

Defekty byly sice jen dva, na padesát kilometrů to ale zas tak málo není :-). Oba na Vlaďčině kole, měla totiž prasklý plášť. Nedělní výjižďka (3. června) je zařazená do jarních tréninků, objeli jsme kolečko z RK přes Solnici a Ještětice (první oprava a lehká přeháňka), Byzhradec, Voděrady, Rašovice, Čestice (hospoda a druhá oprava), Častolovice (kávička) a přes Synkov domů. A na co že to zase trénujeme? No přece na LABE!!!

Rodinný výlet do Černožic

Ve čtvrtek 7. června jsme v rámci tréninku na "Labe" zamířili na tandemu do Černožic, Jitka s Janou a Karlem tu zorganizovali menší rodinné setkání. Na cestu jsme se vydali odpoledne, domů se vrátili ještě za světla. Mezitím jsme společně s ostatními poseděli a povečeřeli v místním motorestu. Dodrželi jsme naplánovanou trasu (zpáteční cesta byla stejná) a ujeli celkem 91 km.

Nedělní "cyklistické" odpoledne

Protože na víkend v půlce června plánujeme Labe III., je neděle 10. 6. poslední možností ke společné přípravě. Na odpoledne naplánoval Karel menší okruh z Rychnova, taky pár kopečků, protože i ty nás za týden čekají, na půl druhou vyhlásil sraz na náměstí u kašny a …? Brzo po obědě začíná pršet, první to vzdává Jana (je trochu nastydlá), Vláďa s Miladou jsou nezvěstní a Joža s Vlaďkou? Když trochu přestane pršet, jedeme je zkontrolovat. No jasně - bicykly v garáži, zadní kola u obou ušlá a když se Karel pokouší zjistit příčinu, začíná zase pršet. Následuje už docela slušný liják, dokonce bouřka! Žádná závada ale není zjištěna (že by malý Šimon?), kola napumpována a následuje teoretická příprava nad sedmičkou archivního bílého a Vlaďčinou výbornou bábovkou. Celková délka trasy - "rekordních" 9 km :-).Fotogalerie: Do Černožic
Fotogalerie: Od defektu …
Fotogalerie: Vyjížďka s F+O
Fotogalerie: Cyklotrénink
Fotogalerie: Jarní s Janou
Fotogalerie: Velikonoční neděle