V pátek bude pěkné slunečné počasí - inverze - musíme někam vyrazit na tandemu! Karlova představa byla jasná - vlakem do Náchoda a po polské straně dojet do městečka Lewin Klodzki, odtud přes hranici do Olešnice v Orlických horách a domů. Trochu jsem si už večer postavila hlavu, vlak jsme ráno nestihli, ale Karel neustoupil.

Do Lewinu prostě pojedeme! Nad Lukavici jsme zamířili do kopců - Debřece, Skuhrov n. Bělou, Lomy, Prázova bouda, Šediviny a Olešnice v Orlických horách. V místní hospodě jsme se naobědvali a pokračovali k hranici s Polskem, odtud je to do městečka Lewin Klodzki už jen pár kiláků.

Prohlédli jsme si náměstí, kde právě probíhá rekonstrukce, a vydali se zpět stejnou cestou do Olešnice, domů jsme pak zamířili přes Sněžné, Bystré a Dobré do Kvasin a po cyklostezce podél hlavní silnice do Rychnova. Celý den bylo krásně, slunečno, azuro, prostě parádní podzimní výlet.

A že jsem měla být už v 16 hod. v Penzionu na náměstí na setkání s bývalými kolegyněmi? Načesaná, navoněná, vybavená fotkami vnoučátek? To Karel neřešil, v šest hodin zabrzdil přes mé protesty před hospodou, odvedl mě (v dresu, upocenou, rozcuchanou) dovnitř a posadil mezi přítomné dámy, abych alespoň na chvíli splnila svoji společenskou povinnost :-).

Inverze?

Ani nám počasí vždycky nevyjde - pár dnů po vydařeném pátečním výletě jsme vyrazili z mlhy v podhůří za sluníčkem nad Rokytnici. A - co myslíte? Bylo tam? Nebylo - mlha houstla s přibývající nadmořskou výškou, slunce určitě nebylo ani na hřebenech. Po tom jsme už ale nepátrali, na Panském Poli jsme to otočili a spěchali domů. V dlouhých sjezdech jsme pořádně vymrzli, každý kopec na zahřání byl vítaný, dokonce i jinak poněkud nepříjemné serpentiny z Javornice.Fotogalerie: Panské Pole
Fotogalerie: Cíl - Lewin Klodzki