Letošní jarní trénink na tandemu se zatím moc nedaří. Ještě jsme nenajeli ani 150 km a moje koleno začalo stávkovat. Nejde to ani pěšky ani na kole - otéká, bolí … Po návštěvě ortopéda jsem prozatím skončila v péči Evy F. na rahabilitaci s vyhlídkou na případnou artroskopii či podobné radovánky. Ale třeba to ještě rozhýbu :-).

V půlce května Eva se Zdeňkem organizují pro kamarády z Trutnova cykloakci za účelem poznání krás našeho okolí. Že bych koleno otestovala při menší zátěži? Svoji osobní fyzioterapeutku budu mít s sebou, takže budu vlastně pod dohledem odborníka a po kole už se mi docela stýská, zkusíme to.

S trutnovskou skupinou se setkáváme v Lípě nad Orlicí, kam přijeli pěkně proti větru z hradeckého nádraží. Doprovázíme je po nové cyklostezce do Kostelce n. Orl. a slušným krpálem přes Suchou Rybnou na rozhlednu do Vrbice. Dalším cílem je nedaleká hospoda u penzionu Pod rozhlednou. Posedíme na sluníčku, poobědváme a s Karlem zamíříme nejkratší cestou (Doudleby, Vamberk, Peklo) domů, zatímco ostatní v čele se Zdeňkem pokračují dle plánu do Potštejna, Litic …, navečer by měli skončit v Rychnově, kde mají zajištěný nocleh. Zajímavý program pro ně připravili i na sobotu, v neděli se vydají na zpáteční cestu do Trutnova.

A počasí? Sluníčko, poměrně teplo, ale celý den je nepříjemný vítr, fouká už od středy. Odpoledne se zamračilo a trochu prší. Jestlipak někde nezmokli?

Že si dámy a pánové z Cykloklubu Krakonoš z Trutnova celý víkend v našem okolí skvěle užil, je patrné i z následujících fotek.

Podobnou akci zorganizovali ještě v září, i tentokrát se skvěle vydařila, bohužel bez nás.Fotogalerie: Pokusná vyjížďka