Na pár dnů (4. - 9. srpna 2008) jsme se vydali na místa, kde budou probíhat Podzimní toulky 2008. Zvolili jsme opět kombinaci - tandem - České dráhy. Tentokrát to bylo jednodušší v tom, že jsme cestovali bez přestupování - v pondělí z Chocně do Lipníku nad Bečvou rychlíkem Emil Zátopek a zpět v sobotu ze Vsetína opět do Chocně rychlíkem Vsacan.

Ubytování jsme měli zajištěné přes internet - dvě noci ve vesničce Bezuchov (bývalá škola zrekonstruovaná na penzion, příjemné prostředí a velmi slušná cena), další tři noci v Halenkově (to bylo trochu slabší - poněkud zanedbané).

V pondělí jsme se po příjezdu do Lipníka nad Bečvou na náměstí v bistru naobědvali, následovala konzultace v informačním centru, na kole přes Týn nad Bečvou na hrad Helfštýn (pěkně tam fičelo), zpět do Týna (prší – hospoda), dále přes Lhotu a Oprastovice do Bezuchova – celkem na kole 50 km.

V úterý jsme vyrazili opět na tandemu - Bezuchov, Blazice, Sovadina, Bystřice p. Hostýnem (prohlídka náměstí, informační centrum), Slavkov p. Hostýnem, Brusné, Rusava (prohlídka vesničky, oběd) a stejnou cestou zpět – na kole 45 km.

Středa - nakládáme bagáž na tandem a opouštíme Bezuchov – už známou cestou do Bystřice p. Hostýnem, dále Chvalčov, Tesák, Troják, Hošťálková, Vsetín (oběd), Hovězí, Huslenky a Halenkov, kde jsme se ubytovali – na kole 60 km.

Čtvrtek - na kole – Halenkov, N. Hrozenkov, Karolinka, Velké Karlovice a navečer zpět – celkem jen 26 km, ve Velkých Karlovicích na nás už čekala majitelka penzionu Pepicentrum (ubytování pro Podzimní toulky), nechali jsme si tam tandem a vyrazili pěšky na túru po zelené na Príschlop, Bukovinu, Ztracenec, Velký Javorník a zpět, z Príschlopu po žluté – celkem asi 20 km.

Pátek - vlakem bez tandemu do Velkých Karlovic, prohlídli jsme si krásný dřevěný kostel a místní muzeum, prošli okolí – celkem asi 10 km a vrátili se vlakem zpět do Halenkova.

V sobotu jsme přejeli na kole v nepříjemném dešti k rychlíku do Vsetína, z Chocně domů opět na kole – celkem 40 km.Fotogalerie: Valašsko - srpen 2008