Předpověď počasí slibovala slunnou neděli a navíc má Karel už delší dobu nějaké tajné turistické záměry na polské straně hned za hranicemi, proto jsme vyrazili na hory. Přes Rychnov směrem na Lukavici, Prorubky, Kačerov - zkrátka naší oblíbenou trasou na hřebeny Orlických hor.

Na Prorubkách jsme si vydechli u kapličky, na Kačerově si dali polévku v občerstvení "U nás" a pokračovali do Kunčiny Vsi a přes kopec do Zdobnice, Čertova dolu (tam jsme zastihli ve srubu Líbu s Milanem, hezky se sedělo a povídalo u kafe), a pak už lesem táhlým stoupáním na hřeben. Následoval místy trochu drsnější sjezd do Orlického Záhoří, kde Karel bez varování zamířil přes nedávno vybudovaný hraniční přechod do Mostowic. Odtud jsme stoupali směrem do Bystrických hor, zastavili se u chaty na křižovatce turistických tras nedaleko Spalony a po prostudování mapy pokračovali po severovýchodním úbočí Bystrických hor směrem na Poniatów a Niemojów, kde jsme jen přejeli můstek přes Divokou Orlici a byli zase doma - v Bartošovicích v Orlických horách. Docela jsem si oddechla, protože jsem ráno ve spěchu doma zapomněla doklady, případná kontrola by mohla být nepříjemná.

Cesta po úbočí Bystrických hor byla dost rozbitá, až před Poniatówem jsme najeli na novější asfaltku, která zřejmě lemuje na polské straně společnou hranici. Z Bartošovic jsme pak už jen vystoupali na Panské pole, sjeli do Rokytnice v Orlických horách, následoval Pěčín, Javornice a nad Rychnovem jsme kolem bývalé STS sjeli domů. Celkem jsme ujeli asi jen 85 km, ale vzhledem k převýšení a překonání vlastně dvou hřebenů (i když v Polsku to nebylo asi nijak vysoko) jsme toho večer měli oba dost.Fotogalerie: Na tandemu do Orlických hor a na skok do Polska