Už od loňska jsme několikrát slyšeli - je to luxusní nová cyklostezka, určitě se tam jeďte podívat! Tak jsme dnes vyrazili - my s Karlem na tandemu a Vlaďka s Jožou. Ještě jsme kontaktovali další tři páry z party, ale měli "trapné" výmluvy - jedni doma rekonstruují bydlení, další mají práci na zahradě nebo se dokonce chystají na dovolenou …, ale příště, příště už s námi určitě pojedou :-)!

Z Dlouhé Vsi jsme vyrazili těsně po devaté přes Roveň a Peklo na Vamberk, Merklovice, Záměl, Potštejn, Sopotnici a Libchavy k Ústí nad Orlicí. Tady jsme poměrně rychle našli a projeli asfaltovou cyklostezku, která kopíruje tok Tiché Orlice až do Letohradu, potkávali jsme na ni řadu cyklistů a hlavně bruslařů.

V Letohradě jsme si prohlédli náměstí a po neúspěšném pokusu najít nějakou občerstvovnu jsme pokračovali do Žamberka. Cyklostezku jsme nenašli (ani nijak zvlášť nehledali), po silnici projeli Lukavicí a odbočili do žambereckého zámeckého parku, odtud ke koupališti a tam se v zahrádce restaurace Babeta konečně najedli a napili. Na závěr nechyběla ani káva, takže jsme dostatečně posilněni mohli pokračovat a opět podél řeky (pro změnu to byla Divoká Orlice) jsme se vyhnuli centru Žamberka, za městem odbočili na Helvíkovice, Kameničnou, sjeli do Slatiny nad Zdobnicí a přes Javornici a následným krpálem s oblíbenými serpentinami jsme vyjeli na javornickou silnici, před sebou poslední kilometry - pohodový sjezd do Rychnova.

Tady jsme si ale vzpomněli na Jitku a Karla - určitě tráví neděli na Jahodově, musíme je pozdravit. Takže ještě malá zajížďka, díky níž jsme strávili příjemnou hodinku na zahradě u chaloupky s kávou a sladkostmi ze včerejší rodinné oslavy. Nechybělo ani bílé moravské, domů se nám moc nechtělo.

Byla to pohodová nedělní vyjížďka - celkem jsme ujeli asi 66 km, Joža s Vlaďkou ještě o čtyři víc.Fotogalerie: Cyklostezka z Ústí do Letohradu