Další etapa Expedice osídlením povodí Orlic připadla na druhou zářijovou neděli. A opět nádherně vyšlo počasí - slunce, teplo … Očekáváme i skvělou viditelnost a výhledy jsme si skutečně užívali celý den.

Začínáme v Mladkově a začínáme pěkně zostra - Jirka J. z Jahodova slaví kulatiny - připravili pro nás občerstvení, a tak si pochutnáváme na výborné sekané s chlebem a kyselými okurčičkami, sladkých řezech a ještě sladším hroznovém víně z jejich jahodovské zahrádky :-). Samozřejmě nechybělo dobré pití - třeba Plzeň i něco ostřejšího.

Na trasu expedice se vydáváme poněkud přejedení, někteří by možná své tělesné schránky raději odložili někam na trávník, Bohouš nás ale nenechá odpočívat. Mladkov, Vitanov, Orlička 1, Orlička 2, Skalka, Jedlina, České Petrovice, Adam, Petrovičky a na závěr opět Mladkov - takto dnešní trasu naplánoval a tak jsme ji také prošli. Celkem to bylo asi 17 velmi přijemných kilometrů. I dnes procházíme půvabnou kopcovitou krajinou, opět cestou nechybí hospoda, tentokrát v Českých Petrovicích (známe z cyklo výletů). A výhledy téměř z celé trasy, jejich vyvrcholením je ale vyhlídka od Kašparovy chaty na Adamu, i tady jsme už poněkolikáté, zatím ale nikdy pěšky.

A ještě pokus o náčrt trasy, Bohoušovy zkratky lesem, po polích a loukami se dají bez GPS malovat jen těžko :-).Fotogalerie: 71. etapa
Fotogalerie: 71. etapa II.