Karel (nemyslím toho z nadpisu :-)) je iniciátorem našich výprav na běžky, ale … určitě se někdy trochu nudí, přizpůsobuje se mému tempu i mým možnostem. A tak uvítal příležitost, která se mu naskytla tento víkend. Společně s Danem se zúčastnili Přejezdu Krkonoš, akce, kterou každoročně organizuje Spartak Rokytnice n. Jizerou, a to už od roku 1974. Letošní trasa Krkonoše minula a celou skupinu zavedla do Jizerek, a to i na polskou stranu.

Páteční podvečer probíhal u nás ve znamení pakování - shánění spacáků, karimatek, vosků a vhodného oblečení, fasování řízků a dalšího proviantu, odjeli přesně v sedm večer. Do Rokytnice nad Jizerou dorazili po deváté a ubytovali se společně s dalšími nadšenci v tělocvičně místní základní školy.

Sobotní program - v šest ráno budíček, v sedm už nasedli do autobusu, který je odvezl na parkoviště pod Bukovcem. Po Promenádní cestě jizerské magistrály se vydali na Předěl, k Nebeskému žebříku - dolní rozcestí a pak po modré vystoupali na nejvyšší horu Jizerských hor - Smrk (1124 m). Na vrcholu sice stojí rozhledna, vzhledem k mlze se však žádné výhledy nekonaly. Občerstvili se z vlastních zásob a pokračovali po modré a zelené na polské straně směr Polana Izerska k chatě Górzystów, kde bylo možné si koupit občerstvení (třeba palačinky s borůvkami). Další cesta vedla k myslivně Orle, na Karlovský most (přechod do ČR), pak po Jizerské cestě do Kořenova, kde navštívili restauraci Martinské údolí. Odtud všechny odvezl autobus zpět do Rokytnice.

Celková délka trasy byla 37 km, akce se zúčastnilo 25 běžkařů.

V neděli byl program individuální, Karel a Dan ráno v 9 hod. vystoupali po zelené turistické značce nad Studenov a odtud po Lyžařské magistrále na Čertovu horu s vyhlídkami na Harachov. Po magistrále se vrátili zpět na Čertovu pláň, rozcestník Ručičky, pak po Krakonošově cestě na Dvoračky, po sjezdovce na Jabloneckou cestu, Sachrův hřeben a po další sjezdovce do Rokytnice ke škole. Zatímco u nás byla neděle krásně slunečná, nad zapadními Krkonošemi seděly mraky.

Karel se Memoriálu zúčastnil už v letech 1995, 1996, 1999 a 2000.

Několik fotek je i na stránkách Klubu českých turistů Rokytnice nad Jizerou.Fotogalerie: Na lyžích v Jizerkách a Krkonoších