Ráno se mi na běžky moc nechtělo. V sobotu jsme měli ve Sporthotelu sraz od základky (sešli jsme se po několika desetiletích :-) od ukončení deváté třídy), pod dohledem "horského vůdce" jsem pozdě večer poněkud neochotně opouštěla spolužáky a rozprouděnou zábavu. Ale první výprava na běžky - u toho jsem chybět nemohla. Jediný z celé party, kdo k této akci přistoupil zodpovědně, byl překvapivě Honza.

S odjezdem jsme ráno nespěchali, byl totiž pořádný mráz a vítr. I z toho důvodu vybral Karel trasu, která zčásti vede v závětří lesem. Zaparkovali jsme na Panském Poli a vydali se na hřebenovku, zastavili se na nové rozhledně Anna (pořádně tady fičelo, ale výhledy byly skvělé) a pokračovali na Mezivrší, odkud jsme se po stejné trase vrátili. Bylo téměř deset stupňů pod nulou a sluníčko se marně pokoušelo proniknout mraky. Zato sníh byl skvělý, stopy upravené už necelý kilometr od parkoviště na Panském Poli. I běžkařů bylo dost, převážně rychlí natěšení sportovci, kteří bruslili a nechávali mě hodně vzadu :-).

Běžkovat se dalo téměř celý prosinec, pár fotek přidávám ještě z druhého vánočního svátku, kdy jsme na hřebeny vyrazili jen na dopoledne s Danem.

Ještě další prosincová běžkovací akce stojí za zaznamenání, a to středa dva dny před Silvestrem. Do stopy se nás na parkovišti u Šerlišského Mlýna vydalo celkem osm, na hřebenech bylo sice mrazivé, ale mimořádně krásné slunečné počasí. Zamířili jsme přes Polomské sedlo na Vrchmezí a po upravených stopách k Masarykově chatě, která ale byla beznadějně plná občerstvení chtivých lyžařů. Nezbylo než pokračovat kolem Velké Deštné a zastavit se v kiosku horské služby alespoň na čaj a tatranku, pak už jsme se skvěle svezli zpět nejkratší cestou na parkoviště. A protože na čvrtek slibovala přepověď počasí opět inverzi, vyměnil Karel družstvo a jen ve třech vyrazili z Panského Pole na Pěticestí.Fotogalerie: Azurová středa i čtvrtek
Fotogalerie: První běžky