Orlické hory jsou pro běžkování ideální, není to daleko - jaká bude letošní zima?

První sníh

Tušíte správně - v neděli 11. 12., když se na horách konečně nachumelilo, musel Karel alespoň na chvíli vyrazit. Z letního úkrytu vyndal běžky a dopoledne testoval sněhové podmínky na hřebeni.

Sváteční lyžování aneb azuro dnes nebude!

Zatímco u nás poslední zbytky sněhu zmizely pod kapkami deště o Štědrém dnu, v neděli cestou na hory zaznamenáváme, že v Javornici a v Pěčíně je čerstvý poprašek a na Říčkách a hlavně na břebenech několik centimetrů nového sněhu. Pro mě to byla v této sezóně premiéra, dali jsme si kolečko od sjezdovek na Pěticestí a přes Mezivrší zpět do Říček. Mlha - čím výš, tím hustší, běžkařů jsme potkali jen několik, ani sjezdařů v Říčkách moc nebylo. Asi čekají na lepší počasí :-).

Konečně zase na běžkách!

Poslední únorovu neděli jsme se odpoledne vydali na Panské Pole a absolvovali klasické kolečko - kousek po červené, pak jsme hřebenovku opustili a úbočím s pěknými výhledy na masiv Kralického Sněžníku a Bystřické hory došli na Mezivrší. Odtud už zase po hřebenovce zpět, nevynechali jsme rozhlednu na Anenském vrchu.

Sněhu je na hřebenech ještě hodně, v nižších polohách byl trochu vlhký. Během odpoledne se střídalo sluníčko se sněžením, na závěr bylo zase azuro :-).

Z Čertova dolu na Masaryčku

Ve čtvrtek se konečně trochu nachumelilo, vrstvu zrmzlého sněhu vylepšilo pár cenťáků nového. V sobotu 10. března jsme ráno zaparkovali v Čertově dole a vyšlápli ke hřebenům. Nejdřív jsme ignorovali upravené stopy, bohatě jsme si jich užili cestou ze Šerlichu po hřebenovce k Pěticesti a dolů k mostu v Čertově dole. Celý den oblačnost, odpoledne ale dokoce chvílemi svítilo sluníčko, při sjezdu z Pěticestí začal padat vlhký sníh, dole pršelo.

Trasa výletu:

Pro zájemce ještě fotky z jarních prázdnin - dlouhovesští mladí hasiči strávili týden volna společně s dětmi z dalších sborů v Orlických horách.