Dne 16. srpna ve 3.30 hod. nabíráme už po desáté směr Makarská. Tentokrát poprvé s Yetíkem a riskla to s námi pouze Jana. Závěrečných 300 km bravurně odřídila a v 16.00 už popíjíme "Karlovačko" u Tea na terase v Blatu a zdraví nás Jitka a Pavel.

Počasí nám celý pobyt abnormálně přálo. Navštívili jsme Makarskou a Gračac, Pavel s Jitkou a někdy i Jana se nenervovali na pláži, chodili do kopce a z kopce, ke kapličce atd.

Strávili jsme večer na Strnju s osmi občany Ulice ve Vamberku a prezidentem Bosny. Z jeho mužné ochranky nám přecházely oči :-). Zubatec, grilované maso, kávička, zákusek, hojně dolévané červené i bílé, Teo, harmonika a zpěv - to nemělo chybu. Po odjezdu osmi Vamberáků v autě pro pět (řídil jejich domácí) Pavel zjistil, že mu schází Ferdík a ten se následně divil, že "ožralý" Karel zaparkoval na centimetr přesně mezi stromy.

Také nás Dol.sen. povozil na člunu podél krásného pobřeží mezi Blatem a Igrane.

V neděli 28. srpna vyjíždíme opět o půl čtvrté. Je hezky, ale v horách musíme zpomalit, fouká silný vítr, u sjezdu na Gospič míjíme české auto otočené na střeše (spolujezdkyně mohla přežít jen s modřinami, kdyby byla připoutaná!). Tentokrát neprší ani kolem Vídně, Karel tam během 10 minut "upravuje plyn", volant přebírá Jana a po necelých 11 hodinách jízdy nás bouřlivě vítá Fido. Řidičům a Yetíku díky, že jsme se šťastně vrátili domů.Fotogalerie: Chorvatsko