Letní prázdniny začaly a s nimi přišly i oblíbené svátky Cyrila a Metoděje a Mistra Jana Husa. Ve středu večer jsme s Ivou a Mírou zabydleli chatu na Pastvinské přehradě a čekali na příjezd Zdeňka a Marcely, abychom prožili pár dnů v přírodě s cyklistickými výlety a koupáním.

Ve čtvrtek 5. 7. jsme vstali do krásného letního rána. Po snídani jsme sedli na kola a vyrazili do světa. Přes Šedivec jsme dojeli do Letohradu a najeli na oblíbenou cyklostezku do Ústí nad Orlicí. Neopomenuli jsme se občerstvit pod zříceninou Lanšperka. Ústí jsme projeli kolem areálu koupaliště a pokračovali dál podle Tiché Orlice až do Brandýsa. Poobědvali jsme v letní restauraci u řeky a čekala nás cesta zpět, bohužel většinou do kopce. Přes Rozsochu jsme sjeli do Libchav. Pak následovalo stoupání přes Hejnice do Žamberka a známou cestou přes Líšnici a Nekoř jsme dojeli zpět k chatě. Výlet měřil 70 km. Osvěžili jsme se vykoupáním v přehradě a síly večer doplnili grilovanými dobrotami.

V pátek 6.7. ráno přijela další část pelotonu, a to Jirka s Jiřinkou z Kouřimi. Po snídani a kávě jsme opět za hezkého počasí vyjeli na další výlet. Projeli jsme Kláštercem a vystoupali přes Zaječiny na hlavní hřeben hor. Po jeho překonání jsme se svezli z kopce do Bartošovic a po občerstvení v hospůdce pod kostelem jsme jeli ve stínu lesa podle Divoké Orlice k Zemské bráně. Odtud jsme přes Čihák vystoupali do Petrovic a pokračovali dál do kopce ke Kašparově chatě na Adamu. Tentokrát jsme byli zklamáni poskytnutými službami, protože zde bylo plno motorkářů, nefungovala kuchyně a netekla voda. Po doplnění tekutin (pivem) jsme pokračovali směrem do Mladkova. Odjezd zdržela oprava prasklé duše v mém zadním kole, která zřejmě nevydržela díky žhavému asfaltu. Poobědvali jsme na úpatí Adamu v Petrovičkách. Pak jsme z Mladkova dojeli do Celného, vyjeli do Studeného a přes osadu Údolí se vrátili k hrázi přehrady a domů. Večer velice rychle přišla bouřka s pořádným lijákem, větrem a blesky. Po většinu večera nešel proud. Šli jsme spát před půlnocí, protože následující den nás čekal výlet do Jeseníků (viz článek Dlouhý výstup na Dlouhé stráně).

Neděle byla posledním dnem našeho prodlouženého víkendu. Po sobotní bouřce byl opět hezký den. Hlavním problémem bylo sehnat suché oblečení a boty. To se více či méně podařilo a o půl jedenácté jsme vyrazili přes Klášterec do Kunvaldu a dál do Rokytnice. V Kunvaldu jsme si vzpomněli na našeho spolužáka Pavla a tak jsme vystoupali do osady Kunačice a navštívili ho na jeho chalupě. Pak jsme se rozhodli nepokračovat do Rokytnice po známé silnici, ale po neznámých lesních a polních cestách z Kunačic. No moc se nám to nepovedlo. Po delším trmácení se po blátivých pěšinách a neznačených polních cestách jsme dorazili na Panské Pole. Oběd v Rokytnici se nekonal a tak jsme zrychleným přesunem zamířili nejkratší cestou přes Zaječiny a Klášterec domů. Po návratu na chatu jsme se ještě vykoupali v přehradě, zabalili zavazadla, uklidili a vydali se na cestu domů. Po všechny dny nás provázelo krásné počasí, které vždy večer zpestřily letní bouřky. Výlety jsme absolvovali bez pádů a zranění a všichni jsme si domů odvezli hezké vzpomínky.

Iva a Mirek z KostelceFotogalerie: Pastviny 2012