Dovolená je za námi, léto se chýlí k podzimu, je potřeba využít hezkých dní k výletům, dokud to ještě jde. V pátek 31. srpna jsme večer přijeli k našim pražským přátelům, abychom o víkendu uskutečnili výlet, který máme v plánu již několik let, ale dosud se z různých důvodů neuskutečnil. I tentokrát byla problémem předpověď počasí, která slibovala možnost deště.

V sobotu ráno jsme sedli do sedel našich kol a zamířili k cíli výletu, kterým je jeden z našich nejznámějších hradů – Karlštejn. Zkušený vůdce výpravy Zdeněk naplánoval cestu tak, abychom se zpět vraceli krásnou cyklostezkou podél Berounky. Po přejezdu Barrandovského mostu jsme vystoupali Prokopským údolím … a málem skončili hned za humny. Dostali jsme se do míst, kde se rekonstruují místní komunikace, a díky předchozím dešťům se z tohoto území stala blátivá past, která nás málem pohltila (viz foto). Po velkém úsilí se nám podařilo zprovoznit kola a aspoň zhruba očistit boty. Vypadali jsme sice jak sedláci po sklizni řepy, ale mohli jsme dál pokračovat směrem na Ořech, Chýnici a Mořinu.

Po návštěvě lomu Velká Amerika jsme sjeli ke Karlštejnu. Prošli jsme po hlavní ulici pod hradem a se začínajícím deštěm jsme se vydali na zpáteční cestu směrem na Mořinku, Karlík, Dobřichovice, Černošice a Prahu. Hustý drobný déšť nás přinutil se několikrát schovat, občerstvili jsme se v malé hospodě v Karlíku a v Dobřichovicích jsme dojeli k Berounce. Přestalo pršet a cesta podle Berounky do Prahy již byla v pohodě. Po návratu jsme se shodli, že až na problém s blátem a deštěm to byl krásný výlet, který v budoucnu ještě určitě zopakujeme.

V neděli bylo počasí poněkud lepší a tak jsme po snídani opět vyrazili na cestu. Tentokrát po Praze a v její bezprostřední blízkosti. Krajem Krčského lesa jsme přes Chodov zamířili do Hostivaře. Objeli jsme přehradu a přes Milíčovský les přijeli do Průhonic. Pak jsme se přes Vestec a Hodkovice vrátili zpět do Prahy. Modřanskou roklí jsme se dostali k Vltavě a podle ní se vrátili zpět do Braníka. Odpoledne už krásně svítilo slunce a tak jsme na zahradě doplnili síly při grilování dobrot. V podvečer jsme naložili kola a zamířili zpět do Kostelce. Obavy ze silného provozu na konci prázdnin se nenaplnily a bezpečně a pohodlně jsme dojeli domů.

Odkaz na sobotní trasu Iva a Mirek z Kostelce

Fotogalerie: Pražský cyklovíkend