Jako každý rok (tradice trvá již od roku 2003) jsme v polovině ledna zamířili na zimní týdenní pobyt do Vilémova u Rokytnice nad Jizerou. V sobotu 16. ledna jsme dorazili do známé chaloupky a pozdravili se s přáteli. Dosavadní počasí nebylo moc zimní, ale předpověď na náš týden byla dobrá a skutečně vyšla. Byl to zatím nejkrásnější zimní týden a krásně jsme si ho užili.

Na první lyže jsme vyrazili v neděli. Na kopci s rozhlednou Štěpánka mezi Kořenovem a Pasekami bylo krásně, prašánek, sluníčko, upravená stopa. Po prvním kole jsme se stavili na oběd v chatě Hvězda a po obědě jsme dali druhé kolečko. Nakonec jsme ještě došli kouknout, jak vypadají sjezdovky na Pasekách. V pondělí jsme s Ivou zůstali sami, ostatní měli jiné programy, a tak jsme vyrazili na pěší výlet na Paseky. Opět bylo krásné počasí, jasno a sluníčko. Obhlédli jsme sjezdovky, tentokrát zespoda, v hospodě "Na Buďárce" jsme poobědvali a vrátili se podél Havírenského potoka do Vilémova.

Úterý a středu jsme projezdili na sjezdovkách v Pasekách. V úterý bylo opět krásně slunečno, upravené, hladké stráně, lanovka bez front, prostě paráda. Ve středu jsme si také dobře zajezdili, ale padal sníh a bylo hodně chladno, takže jsme skončili dřív. Ve čtvrtek jsme zamířili s běžkami opět ke Štěpánce. Podle zpráv kamarádů nebyly běžkařské stopy v okolí upraveny, a tak jsme zamířili tam, kde jsme věděli, že upravené jsou. Na poslední výlet jsme v pátek vyjeli s kamarády do polských Jakuszyc. Ráno bylo 17 stupňů pod nulou. Během dne krásně svítilo slunce, ale moc jsme se neohřáli. V chatě na Orle bylo obsazeno, takže jsme se občerstvili venku z vlastních zásob a nejkratší cestou zamířili k autu.

V sobotu ráno už zbývalo jen sbalit, uklidit v chatě, poděkovali Jirkovi – hostitelovi, rozloučit se s kamarády a jet domů. Krásné, slunečné, i když dost chladné počasí, dost sněhu, upravené terény. Další ročník Vilémova se vydařil, prožili jsme ho ve zdraví a v pohodě.

Iva a Mirek z Kostelce

Fotogalerie: Vilémov 2016