Dnes to byla výhradně dámská vycházka. Auto jsme ráno po deváté zaparkovaly na Panském Poli a ve čtyřech prošly oblíbenou zimní běžkařskou trasu. Dokonce i zbytky sněhu jsme cestou viděly :-).

Po červené jsme vyšláply k rozhledně na Anenském vrchu, pak se kousek vrátily po stejné trase a odbočily z hřebenovky směrem nad Neratov. Díky naší skvělé orientaci získané usilovným dlouhodobým výcvikem "horského vůdce" jsme skutečně asi v jednu hodinu po neznačených lesních cestách do Neratova trefily a těšily se do hospůdky Lilie. Předtím byl ještě cílem našeho zájmu kostel Nanebevzetí Panny Marie. Většinou ho jen míjíme. Kostel byl vybudován v barokním slohu v letech 1723 - 1733, koncem druhé světové války byl částečně zničen a v následujících letech určen k demolici. K té však nedošlo a od r. 1990 je postupně rekonstruován. Prohlédly jsme si zajímavý interiér s unikátní částečně skleněnou střechou.

Po zaslouženém odpočinku u kávy a dalšího občerstvení jsme po modré turistické trase vystoupaly na Vysoký Kámen a kolem Hadince sešly na parkoviště. Celý den bylo krásné slunečné počasí, místy foukal chladnější větřík. Trasa je pro nás sice notoricky známá, přesto jsem ji zaznamenala Po zaslouženém odpočinku u kávy a dalšího občerstvení jsme po modré turistické trase vystoupaly na Vysoký Kámen a kolem Hadince sešly na parkoviště. Celý den bylo krásné slunečné počasí, místy foukal chladnější větřík. Trasa je pro nás sice notoricky známá, přesto jsem ji zaznamenala do mapky.Fotogalerie: Májový vejšlap