V sobotu jsme se setkali na parkovišti u skanzenu na Veselém kopci. Prohlédli jsme si krásné chaloupky, ochutnali něco bramborových specialit (právě tam totiž probíhala „bramborová sobota“), klobásky a další pochutiny.

Ze skanzenu jsme odjeli do Štěpánova, kde jsme zaparkovali a vydali se po polní cestě po žluté kolem malebného rybníku Lhotka, lesní cestou k zemědělské usedlosti Křivý Dvůr, kolem železniční stanice Bílek, kde jsme se v místním občerstvení lehce posilnili. Pokračovali jsme po červené turistické značce romantickým údolím řeky Doubravky. Byla to krásná procházka podzimní přírodou v hřejivém sluníčku. Dále po modré do vesničky Bezděkov a k autům do Štěpánova. Navečer jsme odjeli do Škrdlovic, kde jsme měli zajištěné ubytování i s polopenzí v penzionu Vysočina. Večer promítání prázdninových zážitků.

V neděli jsme se vydali na nejvyšší horu Žďárských vrchů – Devět skal. Vyrazili jsme od penzionu po červené na Žákovu horu, cestou nás ale zaskočil déšť, v pláštěnkách a s deštníky jsme pokračovali na Devět skal a dále po žluté. Vlhké počasí jsme si zpříjemnili vhospůdce ve Fryšavě. Další cesta vedla na Fryšavský kopec, po modré do obce Cikháj, dále kolem partyzánského památníku do Škrdlovic.

V pondělí jsme si už v hodně prořídlé sestavě prohlédli památku UNESCO klášter Zelená hora ve Žďáru nad Sázavou, pak jsme se přesunuli do Tří Studní, kde jsme zaparkovali a prošli okolí rybníku Sykovec, hotel Medlov. Cestou domů jsme si ještě prohlédli zachovalou lidovou architekturu (vesničky Sněžné a Krásné).

12. ročník se konal ve dnech 1.–3.10.2005 počet účastníků – 21 + pes

Fotogalerie: PT Žďárské vrchy I. 2005
Fotogalerie: PT Žďárské vrchy III. 2005
Fotogalerie: PT Žďárské vrchy II. 2005